192.168.1.1 Şifre Değiştirme

Paylaş
 

İlerleyen teknoloji ile beraber insanların hayatlarında birçok önemli gelişimler söz konusu olmuş ve bu gelişimlerin hepsi hayatlarını daha da kolay bir şekilde yaşanır hale getirmiştir. Bu teknolojik gelişimlerden bir tanesi de kablolu internetlerin tarihe geçerek kablosuz bağlantı olarak nitelendirilen Wifi teriminin ortaya çıkması olmuştur.

Wifi teriminin ortaya çıkması ile insanların istedikleri her alandan bağlantı sağlamaları ile mobil bir şekilde internete girmeleri mümkün olmuş bir durumdadır. Kablosuz internet bağlantısının sağlanması adına kullanılan modem olarak adlandırılan cihazlar söz konusu olmaktadır. Modemler çok kullanıcılı bir yapıda olmakta ve her bağlantı sayısına göre dağıtılan internet hızı düşebilmektedir. Buna istinaden bu modemlerin bir şifre ile korunması önemli bir konu olmaktadır.

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Kablosuz olarak mobil cihazlar ile internete bağlanmamıza olanak sağlamakta olan modemlerin hızlarının düşmemesi adına bir şifre ile korunması önemli bir konu olmaktadır. Genel olarak internet bağlatan kişilerin modem kurulum işlemleri operatörleri tarafından karşılanmaktadır. Bu işlem sonucunda kişiler şifre ve kullanıcı isimlerini hazır olarak alabilmektedirler. Kimi zaman bu şifrelerin bazı durumlardan dolayı değişmesi şart olmaktadır.

Genel olarak modemlerin şifresinin değişme işlemleri aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. İlk olarak tarayıcıdan modemin ara yüzüne 192.168.1.1 IP isminin yazılarak girilmesi gerekmektedir. Gelen ara yüze şifre ve kullanıcı adının kullanılarak girilmesi gerekmektedir. Daha sonra karşınıza şife ile ilgili işlemler yapabileceğiniz ya da değiştirme seçeneğinin yazdığı bir ara yüz gelecektir. Burayı seçip daha sonra karşınıza çıkıp ekrandan yeni şifre oluşturma olanağına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Şifre değişim işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken durum büyük ve küçük harf uyumuna ve aynı zamanda numaralar ve noktalama işaretlerinizin şifrede kullanımına dikkat ediniz.

192.168.1.1 Şifre Değiştirme
Oyla

Bir önceki yazımız olan General Mobile Discovery Dokunmatik Kalibrasyonu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde dokunmatik kalibrasyon ayarı, general mobile discovery 2 dokunmatik ayarları ve general mobile discovery dokunmatik hassasiyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM