Qualcomm’dan 3 Yeni Çipset Duyurusu: 653,626 ve 427

Paylaş
 

Qualcomm, orta ve alt segmenti güçlendirmek amacıyla geliştirdiği 3 yeni çipsetini duyurdu.

800 serisini çokça duymaya alışkın olduğumuz çipset üreticisi Qualcomm, son duyurusunda orta ve alt segmenti güçlendirecek yeni işlemci modellerini açıkladı.

Snapdragon 626, Snapdragon 653 ve Snapdragon 427 olarak isimlendirdiği üç yeni çipsetin en çok dikkat çektiği nokta X9 LTE desteği ile sağlanan Cat 7 kategorisindeki internet bağlantısı olacak gibi gözüküyor. Bununla birlikte Quick Charge 3.0 desteği ile duyurulan bu üç yeni model sayesinde çok daha hızlı şarj mümkün olacak. Yaşadığımız ülkede yurtdışında olduğu kadar popüler olmasa da VoLTE desteği ile birlikte gelen bu çipsetlerden Snapdragon 653, bir önceki modeline göre %10 performansında artış gösterecek. Bu çipsetin diğer güzel özellikleri ise 8GB’a kadar bellek desteği ve çift kamera teknolojisinde sıkıntısız çalışmasıdır.

Snapdragon 626 de bir önceki modeline kıyasla %10 performansta artış sağlayacak. Bu çipsetin maksimum saat hızı ise 2.2Ghz ve TruSignal teknolojisiyle harika bir çekim gücü sağlıyor.

Snapdragon 427 ise alt seviye modellere açık bir üstünlük gösteriyor. Bir önceki model Snapdragon 425’te 1.4GHz saat hızı bu modelde bir değişiklik göstermedi. Bu model X9 LTE ile Cat7 bağlantısını desteklemesi ve TruSignal teknolojisine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca bu yeni çipset beraberinde duyurulan yeni iki çipset gibi çift kamera desteği sağlıyor.

Qualcomm’dan 3 Yeni Çipset Duyurusu: 653,626 ve 427
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM