Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşma Nasıl Olur?

Paylaş
 

Hiçbir şekilde korku olmadan rahatlıkla mesajlaşmak herkesin düşündüğü bir durumdur. Peki, böyle bir şey mümkün mü?  G Data tüm kullanıcıların görüşmelerini herhangi bir okunma korkusu olmadan güvenli bir şekilde yapabilmelerini sağlayacak özel bir uygulama geliştirdi.

G-Data-Secure-Chat-uygulaması-300x188

Bu uygulama ilk olarak android tabanlı telefonlarda kullanılacak. Secure Chat uygulaması ile kısa mesaj ve yazılı sohbetler en üst düzey şifreleme sistemi ile korunacak. Ayrıca uygulama paylaşılan bütün fotoğraflara da şifre uygulayarak koruyacak. G Data, Secure Chat uygulaması sayesinde kişiler güvenli bir şekilde sohbet edip, SMS, videolar ve fotoğraflar paylaşabilecektir. Uygulamada bulunan zamanlayıcı özelliği sayesinde gönderilen mesajlar ve fotoğraflar hem alıcının hem de gönderenin telefonundan otomatik olarak silinmektedir. Bu uygulamanın güvenliğini Axolotl üzerinden sağlanmaktadır. Gönderilen mesajlar çözülmesi imkânsız bir şekilde şifreleniyor. Bu uygulama için kullanılan sunucularda ayrıca korunmaktadır. Yapılan görüşmeler SD karta yüklenebiliyor. Kişinin telefon üzerindeki önceki sohbetleri şifre ile güvenlik altına alınabiliyor.

Günümüz teknoloji ile kişiler artık mesajlarını, sohbetleri ve fotoğraflarını korkmadan istedikleri kişiler ile rahatlıkla paylaşabilecek. Secure Chat uygulaması bize bu olanağı sağlıyor.

Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşma Nasıl Olur?
Oyla

Bir önceki yazımız olan Replika Telefon Nedir ve Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde replika nedir, replika telefon almak ve replika telefon nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM