Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyor

xperia z3 dokunmatik ekran çalışmıyor
Paylaş
 

Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyorsa, bu neden olur ve çözümleri nelerdir yardımcı olmaya çalışacağım.

Telefonunuzu bir süre kullandıktan sonra dokunmatik çalışmamaya başladıysa Telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve şu adımları izleyin:

Ayarlar > Hakkında > Diagnostics > Test

Böylece bir sorun var mı, varsa nedir onu öğrenmiş oluyoruz. Bu testi uyguladıktan sonra düzelme olabilir. Eğer düzelme olmazsa “Repair”  yani tamir seçeneğini uygulamak gerekiyor.

“Repair” işlemine başlamadan önce telefonunuzdaki verileri başka bir yere yedekleyin. Çünkü “Repair” işlemi verilerinizi kaybetmenize neden olabilir. Resmi PC uygulaması üzerinden “Repair” işlemi uygulamanız mümkün.

Diğer bir yöntem ise tüm elektrikli aletlerde sıkça uyguladığımız kapatıp yeniden açma yöntemi. Hafıza kartı slotunun üstündeki restart butonu ile bunu yapabilirsiniz. Merak etmeyin bu yöntem telefondaki verilerinizin kaybolmasına yol açmaz.

Sony Xperia z5 dokunmatik çalışmaması bazen telefonun fazla ısınması nedeniyle de olabiliyor. Telefonunuz sıcaksa biraz soğumaya bırakın, belki de kendiliğinden dokunmatik sorunu düzelecektir.

Sıfır Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyorsa

Telefonunu henüz yeni almışsanız ve dokunmatik çalışmıyorsa ekranın üzerini kaplattığınız ekran koruyucudan da olabilir. Bu ihtimali göz ardı etmeyiniz. Ekran koruyucusu kalın geldiyse veya uyduruk bir ürün ise dokunmatiğin çalışmasını sekteye uğratabilir. Ekran koruyucusunu söküp bir de öyle deneyin.

Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyor
Oyla

Bir önceki yazımız olan Sony xperia z5 telefon açılmıyor başlıklı makalemizde sony xperia açılmıyor tamiri, sony xperia z kendiliğinden kapandı açılmıyor ve sony xperia z2 kapandı açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
cep telefonu alan yerler fotoğraf makinesi alan yerler 2.el cep telefonu alan yerler Teknolojion