2018 Yılında iPhone 6 Alınır mı ?

Paylaş
 

Apple, telefon dünyasında devrim niteliğinde yer edinen ve her zaman sade ve şık tasarımlı ürünleriyle tüm Dünya’da ki telefon kullanıcıları için ilk tercih edilen markalardan birisidir. iPhone serisi mobil satış listelerinde yer edinmeye başladığından itibaren listeleri alt üst etmiştir. Amerikalı Apple satış başarısının ardında kalitenin ve sıkı çalışmanın olduğunu belirtiyor.

Yazılım konusunda ise sadece kendi cihazlarına özel olan iOS işletim sistemi ile kullanıcılara kendini özel hissettiriyor. Bu yazımızın ana noktası ise 2014 yılında çıkan ve bu zamana kadar en çok satan iPhone olan 6 modeli ile hala kullanabilirlik açısından ne durumda olduğuna bakacağız. Bir iPhone sahibi olmayı istiyorsunuz ve bütçeniz bir iPhone 6 kadar yeterli ise bu yazı tam size göre. Başlayalım.

2018 Yılında iPhone 6 Alınır mı ?

2014 yılında piyasaya çıkan iPhone 6 modeli , insanlar tarafından çok beğenilmiş ve satış rakamlarında Apple markasını bir numaraya taşımıştı. Kendine has çizgileri olan iPhone 6 ilk olarak 4.7” ekranı ile çıktığında Apple’nin o küçük ekran anlayışını tamamen değiştirmiştir. Yaşlı ve genç demeden tüm insanlar tarafından tabiri caizse 7’den 70’e kadar tüm insanların ortak alıp kullanabileceği bir model olmuştu.

Bugün ise iPhone 6’nın çıkışı üzerinden tam 4 sene geçmiş durumda ve hala piyasalarda yüksek bir fiyata satılıyor. ₺2.089,90 TL rakamı 4 senelik bir cihaz için hala yüksek durumda sayılır. Eş değer olarak donanım ve yazılım konusunda bir Android telefon alırsanız , iPhone 6 modelinden çok daha hızlı olacağının garantisini verebilirim.

Ama sıkı bir Apple iPhone serisi hayranıysanız ve almayı gerçekten düşünüyorsanız yani sizin için iOS olmazsa olmaz ise bu telefonunu hala 2014 senesinde nasıl işlem yaptığına teknik detaylara girmeden açıklamaya başlayalım.

iPhone 6 iOS 12 ile birlikte biraz daha toparlanmış gibi gözükebilir ama Apple firmasının kendi cihazlarımızı yavaşlatıyoruz açıklamasını kabul etmesinden sonra artık her yeni bir iOS sürümünde telefonunuzun daha çok öleceğinin farkında olmalısınızdır. iPhone 6 ise iOS 12 sürümünden en çok etkilenen cihazların başında geliyor. Bu sebeple bir iPhone 6 alacaksanız iOS 10 ve ya 11 sürümünde bulabilirseniz çok daha iyi bir karar vermiş ve daha uzun ömürlü bir iPhone sahibi olmuş olursunuz.

Performans olarak iOS 10 ve 11’de gayet akıcı çalışırken 12 sürümünde telefon gayet yavaşladığını görebilirsiniz. Cihaz performansı kişisel olarak bakıldığına inananlardanım. Bu sebeple performansı kendiniz test edip uygulamalarda nasıl bir iş çıkardığını kendiniz görebilirsiniz.

Batarya performansı olarak hiçbir şekilde kurtarılacak bir yanı yok, iPhone 6 her ne kadar yazılımsal olarak uygulamalarda hızlı çalışılması sağlanabilir ama batarya konusunda herhangi bir değişiklik söz konusu olamaz. Şarj süreleri sizin telefonunuzu nasıl kullanmanıza göre değişir ancak çok fazla web , uygulama ve oyun oynamayı tercih ediyorsanız iPhone 6 size göre bir cihaz değil.

Sonuç olarak 4 senelik bir cihazdan bahsediyoruz , 2 Bin TL rakamlarında eş değer olarak diğer cihazlar çok daha güncel ve hızlı. Yazının sonunda ise tamamen karar size kalmış durumda. Beklentilerinize göre ve nasıl kullandığınıza bakarak iyi bir tercih yapabilirsiniz.

2018 Yılında iPhone 6 Alınır mı ?
Oyla

Bir önceki yazımız olan Sıfır iphone alırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı makalemizde iphone alırken dikkat edilmesi gerekenler ve iphone x alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor