Akıllı Telefonunuz 4.5G’ye Uyumlu Mu?

4.5g destekleyen telefonlar
Paylaş
 

4.5G teknolojisi 1 Nisan 2016 yılında ülkemizde geçiş yapılması düşünülüyor ama 4.5g destekleyen telefonlar/telefon mu kullanıyoruz acaba? Operatörler bu çalışmalarda artık son aşamalara gelmiş bulunuyor. Operatörler bu teknoloji için son hazırlarını yaparken peki kullanıcılar neler yapmalı?

4.5G teknolojisini sadece telefonun desteklemesi yetmiyor. Telefonun yanında bu teknolojiyi sim kartın da desteklemesi gerekmektedir. 4.5G teknolojisinde yeni sistemlerin hızı 300 Mbps hıza erişebilme olanağı sunmaktadır. Hatta yapılan bazı özel çalışmalar ile bu hız 450 Mbps’e kadar ulaşabilmektedir. 4G teknolojisi ile dosya indirmek dakikalarca sürüyorsa 4.5G teknolojisi ile dosya indirimi saniyeler içinde tamamlanacaktır. Ayrıca 4G teknolojisini destekleyen bütün telefonlar 4.5G teknolojisi ile uyum içinde çalışabilecektir.

4.5G destekleyen telefonlar

Operatörler İle İlgili Bilgiler

Turkcell abonesi olan kullanıcıların, Turkcell’in kendi sitesine girmesi gerekiyor. Bu konu başlığı altında sorgulama bölümünden sorgulama yaptırabilirsiniz. Eğer kullandığınız sim kart eski ise o zaman Turkcell bayilerinden 4.5G teknolojisini destekleyen bir sim kart almanız gerecektir. Avea operatörünü kullananlar ise bir Avea bayisine gidip 4.5G’yi destekleyen bir sim kart almak zorundadırlar. Avea bu teknolojiyi destekleyen sim kart vermektedir. Vodafone operatörünü kullananlar için herhangi bir problem bulunmuyor. Eğer cihazınız uyumlu ise yapmanız gereken tek şey bu teknolojiye geçiş tarihini beklemektir. 3G uyumlu sim kartınız aynı zamanda 4.5G teknolojisini de destekleyeceğinden bu konuda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

4.5G Teknoloji Olarak Bize Neler Sağlıyor?

4-5g-avantajlari-neler

4.5G ile hız? (Kaynak:Tamindir)

4.5G Teknolojisini Destekleyen Telefonlar

4.5G teknolojisini destekleyen telefonlara birkaç örnek verebilriz. Örneğin; Iphone 5, Iphone 5S, İphone 6 ve 6 Plus, Apple Ipad Air ve Air 2, Apple Ipad 4, Apple Ipad Mini, Mini 3 ve Mini Retina, Samsung modellerinden, Galaxy S4, S5, S6, S6 EDGE, A7, A5, E7, Note 4 ve 5, Note EDGE, S4 Active, Grand Prime ve Alpha. Sony telefon modellerinden; Xperia M5, Z3+, C4,  M4 Aqua, E4G, Z3 Compact, Z3, M2 AQUA, E3, C3, T3, Z2, M2, T2 Ultra, Z1 Compact, Z1, Z Ultra, SP ve Z telefonları. LG telefon modellerinde; G4, G4C, G4 Beat, G3 Beat S, G2, G2 Mini LTE, Leon, LG G Flex 2, Nexus 5, Optimus G, G Pro ve Vu bulunuyor. HTC telefon modellerinden; One M9+, One M8S ve M8, M9,One E8, One Mini ve Mini 2, One Max, Desire 820, EYE, 510, 816, 610 ve 601 modelleri

Akıllı Telefonunuz 4.5G’ye Uyumlu Mu?
Oyla

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM