Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
4K Video Kaydı Yapabilen Telefonlar
14 Ekim 2015
Telefon önerileri

4K Video Kaydı Yapabilen Telefonlar

Akıllı telefon piyasasında tüketici tercihleri oldukça büyük önem taşımaktadır. Şuan için bu piyasada telefon tercihlerini işlemcisinden çok kamerası belirlemektedir. Bundan...

Akıllı telefon piyasasında tüketici tercihleri oldukça büyük önem taşımaktadır. Şuan için bu piyasada telefon tercihlerini işlemcisinden çok kamerası belirlemektedir. Bundan yola çıkan üreticiler yeni çıkaracakları akıllı telefonun kamera özelliklerini tüketicilere yönelik yapmaktadırlar. İlk olarak Full HD kaydı yapan telefonlar revaçta iken kamera teknolojisinin gelişmesinden dolayı bu özellik devrini tamamlamış durumda. Ultra HD 4K video kaydı özelliği ilk çıktığı zaman lüks kategorisine giriyordu ama günümüzde vazgeçilmezler arasına girdi.

İphone 6S ve İphone 6S Plus

Apple bu sene kamera konusunda bir atılım yaptı. İphone 6S akıllı telefon modelinin kamera çözünürlüğü 12 MP ve video kaydı 4K olarak karşımıza çıkıyor. İphone 6S akıllı telefonu ile 30 FPS hızında 4K videoları çekilebilir.

Lumia 950 ve Lumia 950 XL

Bu iki model Microsoft’un Windows 10 mobile işletim sistemi ile geldi. Bu modeller 4K video kaydını yapabilmektedir. Her iki akıllı telefon modellerinde PureView teknolojisi kullanılmıştır. 20 MP çözünürlüğüne sahip olan kamerada ZEISS lensi kullanılmıştır.

Xperia Z5 Ailesi

Sony, Xperia Z5 ailesi için üç tane farklı model çıkarttı. Bu modeller boyutları ve ekran çözünürlükleri ile birbirlerinden ayrılıyor. Sony firması Xperia Z5 ailesinin tüm modellerinde 4K video kaydı yapma özelliği kullanmıştır.

Galaxy Note 5

Galaxy Note 5 akıllı telefonu Samsung’un phablet kategorisinde yer almaktadır. Cihazın kamera çözünürlüğü 16 MP özelliğinde ve 4K video kaydı yapabilmektedir. Telefon, f/1.9 diyafram açıklığına sahiptir.

Galaxy S6 Ailesi

Samsung, Galaxy S6 ailesini, yeni çıkardığı S6 modelleri ile zenginleştirdi. S6 modellerinin bütün hepsinde 4K video kayıt özelliği bulunmaktadır.

LG G4

LG, farklı tasarımı ile hemen dikkat çeken LG G4 akıllı telefonunda çözünürlüğü 16 MP olan bir kamera kullanmıştır. Telefon, f/1.8 diyafram açıklığına sahiptir. Kamerasında 4K video çekme özelliği de bulunmaktadır.

Huawei Nexus 6P

Akıllı telefonun kamerası 12.3 MP bir çözünürlüğe sahiptir. Diyafram açıklığı ise f/2.0 olan telefonun 4K video kaydı yapma özelliği de bulunmaktadır.

 

4K Video Kaydı Yapabilen Telefonlar
Oyla

Bir önceki yazımız olan 2 Seneden Fazla Bir Süre Kullanabileceğiniz Telefon Önerileri başlıklı makalemizde akıllı telefonlar, iphone ve iphone 6 hakkında bilgiler verilmektedir.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi