Airties Modem Wifi Şifre Değiştirme

Paylaş
 

İnternete bağlanmamız için gerekli olan ve çoğu zaman internet sağlayıcı firmalar tarafından verilen kutuya modem denir. Modemlerde şifre bulunur ve modem ara yüz şifreniz modeminizin güvenliği için büyük derecede önemlidir. Bazı sebeplerden ötürü şifrenizi değiştirmeniz gerekebilir veya şifrenizi unuttuğunuzdan dolayı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.

Airties Modem Şifre Nasıl Değiştirilebilir?

Kullanmış olduğunuz bilgisayar ile cihazın bağlantısını gerçekleştirdikten sonra yanında bulunan kurulum kitapçığında ara yüz giriş bilgilerinden faydalanarak internet tarayıcınız üzerinden giriş ile şifrenizi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca modeminizin kutusunda bulunan CD’yi bilgisayarınızın CD-ROM’una yerleştirip gerekli olan adımları sırasıyla uygulayarak cd içerisindeki programı yükleyerek bu program ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca diğer işlemler içinde bu CD’yi kullanabilirsiniz. Bu sebepten ötürü CD’yi saklamakta fayda var.

Airties Modem Şifre Değiştirmenin Önemi Nedir?

İnternet ağınıza bağlı olan tüm cihazlar üzerinden erişim sağlanması sebebiyle ağınıza bağlı olan kişilerin hepsi cihazların fabrika girişi bilgilerini bildiklerinden dolayı 192.168.1.1 ya da 192.168.1.2 den ara yüzüne rahatlıkla giriş yapabilir. Giriş yapan kişiler sizi ağdan atabilir, yaptığınız her işlemi görebilir, hat bilgilerinizi görebilir bu nedenlerden dolayı yani bilgi güvenliğiniz için bir dakika daha durmamanızı ve cihaz ara yüz şifrenizi kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

 Unutulan Şifre Nasıl Sıfırlanabilir?

Airties modeminizin şifresini unuttuysanız ve giriş yapamıyorsanız. Yapmanız gereken şey cihazınızın arkasında bulunmakta olan reset tuşuna 5 saniye süre boyunca basılı tutmak olacaktır. Yapmış olduğunuz bu işlemle çalışıyor olan  cihazınız kapanıp açılacaktır. Uyguladığınız bu işlem sonunda ayarlarınız sıfırlanacaktır ve fabrika ayarlarına geri dönecektir. Bu işlemi uygulamak istiyorsanız size olan uyarımız şudur;  işlem sırasında ADSL bilgileriniz de silinecektir. Eğer ADSL bilgilerinizi bilmiyorsanız sıfırlamayınız ve teknik servise ulaşmayı deneyiniz.

Airties Modem Wifi Şifre Değiştirme
Oyla

Bir önceki yazımız olan 192.168.1.1 Şifre Değiştirme başlıklı makalemizde airties modem şifre değiştirme, tp link modem şifre değiştirme ve ttnet modem şifre değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor