Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolları

Paylaş
 

AnTuTu Hız Testlerine Göre En İyi Cep İşlemcisi
Merhaba Arkadaşlar ,
Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolları ” adlı  yazımızda Android telefonlarınızı hızlandırmak için öneriler , püf noktalar ve ayrıntılar sunacağız sizlere. Bu sayede telefonlarınız ilk gün ki konforuna , hızına ve rahatlığına ulaşacak. Her aşamayı , her öneriyi dikkatle okumanızı şiddetle tavsiye ederim . Bildiğiniz üzere android telefonların içeriği çok seçenekli olup her konuda bir çok detaya sahiptir .  Oyun oynadığınız , resim çektiğiniz, internette sörf yaptığınız , sosyal ağları kullandığınız , sörf yaptığınız , notlar tuttuğunuz bir çok seçenekle zaman geçirdiğiniz telefonunuzun da bir hafızası , bir gücü olduğunu unutmayalım . Ona yeteri kadar ilgiyi gösterelim ve android cihazımızın kendini yenilemesi için ufacık dokunuşlarla ona destek olalım .

Ve başlayalım ,

1) İndirilen Dosyalar .
En Hızlı Akıllı Telefonlar 2016

Çoğu zaman oyunlar , dosyalar , bilgiler indiriyoruz . Sosyal medyada sörf yaparken bize gönderilen müzik dosyaları , fotoğraflar. Bir çok kez indirip de farkında olmadığımız dosyalar , bir çok kez de indirip de yerini bulamadığımız dosyalar.

Cihazın dosyalar adlı içeriğinde DOWNLOAD klasöründe indirdiğiniz veya kaydedilen tüm dosyalar burada yer almaktadır . Gönül rahatlığı ile kullanmadığınız dosyaları silebilir genel olarak gözden geçirebilirsiniz . İndirip de unuttuğunuz bir çok dosya olabilir .
Eğer bu dosyayı göremediyseniz , ulaşamadıysanız aradıklarınız Dosya Yöneticisi adlı klasörün içerisinde yer alacaktır . Bu detayıda unutmayalım .

2) Sistem Güncellemesi .

Sistem güncellemelerinin yeni olmaması , eksik veya eskimiş olması çoğu programın formatını desteklemeyip telefon hafızasını ve gücünü zorlayıp yorabilir . Bu da android telefonunuzun yavaşlamasına yol açar .

Lütfen bu adımları bir bir gerçekleştiriniz.
Telefonunuzun hakkında kısmına girerek Telefon Güncellemesi veya Güncellemeler adlı butonu bularak yetkili firmanızın ve telefonunuzun güncellemeleri taramasını , aramasını takip ediniz . Güncelleme zaten güncel ise telefonunuz bu güncellemeyi çoktan yüklemişse bu yazdıklarımız sizin için ufak bir uyarı olmuş olacak .
Diğer maddemize geçelim .

3) Widget Ve Animasyonlu Duvar Kağıtları .

Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolları ” dan biride bu önemli detaydır . Widger ve Animasyonlu Duvar Kağıtları kullanımı telefonunuzun hafızasını ve ramini yoracağından telefonunuzu olumsuz etkileyecektir . Hangi marka telefon olursa olsun bir süre sonra bu uygulamalar telefonunuz için bir yük olmaktan ileri gitmeyecektir.
Animasyonlu duvar kağıtlarını kullanmaktan vazgeçmek , widgetlerin kullanımını azaltmak iyi bir öneri olabilir ve cihazınızın kullanımına olumlu katkılar sağlayabilir .

Bu dediklerimizi telefonunuzun ana ekranında boş bir alana basılı tutarak gerçekleştirebilirsiniz.
Eminim ki olumlu bir katkısı olacaktır.

4) Kullanmadığınız Dosyalar ve Sürekli Yenileme .

Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolları ndan en önemli ve püf noktalardan biride kullanmadığınız dosyalar ile ilgili bilgi sahibi olmaktır . Bir oyun oynayıp sıkılabiliyorsunuz , sosyal ağlardan bir çok medya veya dosyayı telefonunuz bünyesinde tutabiliyorsunuz , anlık ihtiyaçlar için programlar indirip işiniz bittikten sonra o programı bir daha görmüyorsunuz.
Dikkat edin.
Bunlar her zaman telefonunuz için bir yük .
Android cihazınızda ki Ayarlar klasörüne girerek Uygulamalar butonunu bulup girin , dosyalarınızı ve programlarınızı kontrol edip kullanmadığınız oyun ve uygulamaları silerek telefonunuza bir nefes aldırın .
Programın üzerine tıkladığınızda Kaldır butonunu göreceksiniz ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

5) Önerilen içerik değil ÖZEL içerik .
Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016

Bir çoğunuz telefonu açarken , program yüklerken , bir taslak kaydederken sürekli olarak Önerilen mi , Özel mi sorusunun karşılığında Önerilen tercihini kullanır . Yanılıyorsunuz .
Telefon kendisi için en iyi en özel şartları Önerilen tercihi ile size sunar . Sizde detaylarla fazla uğraşmamak için bunu kabul edersiniz ancak hata yaparsınız . Çünkü önerilen özellikler ve tercihler telefonunuzu yorabilecek aktiviteler içerikler içerebilir .
Özel butonunu tercih ederek içerikleri kendiniz seçebilirsiniz . Telefonunuzu en iyi siz tanırsınız .
Andoid Cihazınızı Hızlandırmanın Yolları ndan bir taneside budur .

6) Uzun süreli kayıtlar ve ÇEREZLER  . 

Telefonlarımız akıllı telefon diye adlandırılmış olsa da bazı konularda bizlere mahkumlar . Bizler gerekli seçenekleri kullanmadıkça , tercihleri yapmadıkça yapılan her eylem tıkladığımız her tuş , açılan her sayfa , indirilen her dosya veri tabanınızda kayıtlı olarak kalacaktır . Telefonlarımıza yardım edelim ve arama motorları başta olmak üzere veri tabanlarında olan şişkinlikleri alalım ve sık sık onları temizlemeyi unutmayalım . Bu çerezler ufak detaylar olsalar da başınızı ağrıtabilirler .

7) Tarayıcı Eklentileri . 

Arama motorlarınız da kullandığınız eklentiler telefonunuza ağır gelebilir ve beklediğiniz performansı sunmayabilir . Bunu önlemenin en önemli noktası ve detayı tarayıcınıza eklentiler eklemek konusunda iki kez düşünmenizdir .
Arama hızınız ve telefon kullanım performansınız düşebilir , zorluklar çekebilirsiniz . Bunları düşünerek eklentiler hakkında kararlar veriniz .
Telefon Önerileri

Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolları
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Huawei P8 Wi-Fi Sinyal Sorunu Çözümü başlıklı makalemizde android, huawei ve huawei p8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2019-06-02 05:09:56
yorum ikonu
2018-10-07 15:30:15
yorum ikonu
2018-01-21 09:48:31