Android Telefonlar İçin En İyi Kamera Uygulamaları

Paylaş
 

Akıllı telefonların sunduğu kamera özellikleri her geçen gün artarken dijital fotoğraf makinelerin devri yavaş yavaş kapanmaya başlıyor. Akıllı telefon kameralarının kullanıcılarına sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi de çekilen fotoğraflar üzerinde oynamalar ve düzenlemeler yapılabilmesidir. Sizlere aşağıda ki yazımızda android telefonlar için en iyi kamera uygulamalarını tanıtmaya çalıştık.

Google Camera

Akıllı telefonunuzun kamera ara yüzü sizi tatmin etmiyorsa size Google Camera uygulamasını tavsiye edebiliriz. Uygulamanın ara yüzü oldukça sade. Çekirdek fonksiyonlarına erişim oldukça hızlıdır. Uygulamanın en önemli özelliği Photo Spheres çekimi ve paylaşılması. Lens Blur özelliği ile ise fotoğrafın alan derinliğini ayarlayabiliyorsunuz.

Camera Zoom FX

Camera Zoom FX en çok kullanılanılar uygulamaların arasında bulunmaktadır. Araçta çekim yapacaksanız sesle çekim aktivasyonu ve hızlandırılmış çekim imkânlarını kullanabilirsiniz. Çekim için standart ve zamanlayıcı özelliklerini de tercihe göre seçebilirsiniz. Filtreleme bölümünde canlı bir ön izleme sizi bekliyor. Donanımsal tuşlara özellikler atayabiliyorsunuz. Kamera sesini isterseniz kapatabilirsiniz. Eklentiler sayesinde uygulamaları özelleştirebiliyorsunuz. Uygulama satın almak için satın alma unsurlarını seçebilirsiniz.

Camera 2

Uygulamada oldukça fazla filtreler ile ön izleme yapabilme olanağınız bulunuyor. Bu özelliklerin birçoğu fotoğrafları karikatürize edebiliyor. Filtreler arasından seçim yapılarak fotoğrafların özellikleri değiştirilebilir. Canlı ön izleme yapılabiliyor.

Camera FV – 5

Bu uygulama çekimler üzerinde kontrollerin kendi ellerinde olmasını isteyen kişilere hitap etmektedir. Ara yüzde ayar ve seçenekler bulunuyor. Özellikler arasında pozlama telafisi, ışık ayarları, hızlı çekimler, EXIF ve XMP meta data ve canlı histogram bulunmaktadır. Dokunmatik ekranlara uygun optimizasyon ve donanımsal tuşlar vardır. Fotoğraf çekimleri ile ciddi şekilde ilgilenenler için oldukça iyi bir uygulamadır.

Camera Awesome

Düşük ışık çekimlerinde oldukça kolaylıklar sağlamaktadır. Trisec ve karelere bölme konusunda rehber mevcuttur. Kamera uygulamalarında çekim sonrası düzenlemeler yapmak istiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Snapseed

Fotoğraflarınızı düzenlemek için uygun bir uygulamadır. Parlaklık, karşıtlık ve doygunluk gibi özellikleri kendinize göre uyarlayabilirsiniz. Otomatik düzeltme seçeneği ile fotoğrafınızı rötuşlayabilirsiniz. Bunun yanında çektiğiniz fotoğrafın sadece bir kısmını seçerek onun üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Uygulamanın esas en güzel yanı filtreleridir. Bu özellik sayesinde fotoğraflarınıza bambaşka bir hava verebilirsiniz. Google’a ait bir uygulama olduğundan fotoğraflarınızı direkt olarak Google+’da paylaşabilirsiniz. Uygulama ücretsiz ve reklamsızdır.

Cymera

Tüm fotoğraflara uygulanabilen bir kullanım olmasına rağmen asıl uzmanlık alanı portre fotoğraflarıdır. Uygulama kullanıcılarına 7 farklı lens ve 4 farklı kayıt olanağı sunuyor. Düzenlediğiniz fotoğraflarınızı sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz. Uygulama ücretsiz ama reklama maruz kalabilirsiniz.

PicsArt

Oldukça popüler olan fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama ile fotoğraflarınızı düzenliyor, filtreliyor ve bunları sosyal ağlarda paylaşıyorsunuz. Ayrıca uygulamanın içinde fotoğraflarınıza filtre ve dekoratif özellikler koymanızı sağlayan tasarım programı da bulunmaktadır.

Adobe Photoshop Express

Uygulamalar arasında klasikleşmiş bir uygulama Adobe Photoshop Express. Bu uygulama ile fotoğraflarınıza kesme, kırpma, döndürme, renklerini ayarlama, filtreleme ve daha birçok özellik uygulayabilirsiniz. Ayrıca düzenlediğiniz fotoğraflarınızı sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz. Uygulamanın Express sürümünü Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

Android Telefonlar İçin En İyi Kamera Uygulamaları
Oyla

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM