Android Telefonlar İçin Navigasyon Önerileri

Paylaş
 

Eskiden navigasyon cihazları kullanırdık şimdi ise akıllı telefonlarımızı navigasyon cihazı gibi kullanıyoruz. Peki, öyleyse akıllı cep telefonlarımız varken neden bir navigasyon programına ihtiyaç duymamız lazım? Bu durumu şöyle açıklayalım: İnternet paketiniz bulunmuyorsa Google haritalar herhangi bir işe yaramaz. Çünkü aradığınız adresler, bağlantı noktaları ve haritalar internet varsa gerçekleşiyor. Navigasyon programlarında ise bir defa internetten Türkiye haritasını indirmeniz yeterli. Daha sonra internet bağlantısına ihtiyacınız kalmıyor. Bu yazımızda en çok kullanılan navigasyon programlarını sizler için derledik.

İgo: Bu navigasyon programın ilk olarak İOS uygulaması çıktı. Daha sonra android uygulamaları da çıkmıştır. Bu program daha çok başarsoft haritalarını kullanmaktadır. Harita uygulaması devamlı olarak güncellenmektedir. Yol tarifi için çeşitli alternatifler var. Büyükşehir çevrimiçi trafik hizmeti sunuyor. Yol üzerinde herhangi bir trafik kazası olmuş ise kaç dakika gecikebileceğiniz ve isterseniz başka yol güzergâhlarını kullanabileceğinizi gösteriyor. Telefonunuzun ekranını HUD display özelliği sayesinde arabanızın camına yansıtabiliyor.

igo-telefononerileri

Sygic: Bu navigasyon programı tomtom haritalarını kullanıyor. Devamlı olarak güncellemeler ile yeni özellikler eklemektir. Program oldukça kolay ve rahat bir kullanım sunuyor. Menüler arası geçişler, çift parmak ile kullanım, uzaklaştırma ve yakınlaştırma oldukça rahat yapılıyor. Adres ve kapı numaralarını arama oldukça güzel. Geniş bir 3D veritabanı var. HUD display özelliği bulunuyor. Hız limit uyarıları var. Bulunduğunuz yerlerin koordinatlarını girerek yerinizi belirleme imkânı sunuyor.

sygic-telefononerileri

Nlife: Google Play’de Nlife Türkiye adıyla satışa sunulmuştur. Ara yüzü oldukça basit ve kullanışlıdır. Harita olarak başarsoft kullanmaktadır. Hız limitlerinde uyarılar yapıyor. Güncellemeleri var ve adres arama özelliği mevcuttur. Yol tarifleri için farklı alternatifler sunuyor. Deneme sürümü veriyor.

nlife-telefononerileri

Co – Pilot: Sade bir menüye sahip olan Co – pilot navigasyon programı ile arama çubuğuna adres kopyalanıp yapıştırılabiliyor. Çevrimiçi trafik hizmeti vardır. Hız limitleri ve hız kamera uyarıları bulunuyor. Yer koordinatları girerek yer bulabiliyorsunuz. Satın almadan önce 2 hafta bir deneme süresi vardır.

co-pilot-telefononerileri

Yandex: Online navigasyon bir hizmet sunan yandex navigasyon farklı yol alternatifleri veriyor. Ses ile yönlendirmesi olan program ücretsizdir. Kullanıcılar kaza ve trafik durumlarından haberdar olabiliyor. Adres ile arama özelliği mevcuttur. Programı kullanabilmek için mutlaka çevrimiçi olmak zorundasınız. Programın menüleri kullanması birazcık zor.

yandex-telefononerileri

Android Telefonlar İçin Navigasyon Önerileri
Oyla

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor