Android Telefonlara Uygulama Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Android Telefonlara Uygulama Yüklemesi nasıl yapılır? Android tabanlı akıllı telefonlara değişik yollardan uygulamalar yükleyebilirsiniz. Bu yükleme yolları bazen karışık bazen de uzun olabilir. Biz size bu uygulamayı yükleyebilmeniz için üç tane yol tarif edeceğiz. Kendinize en uygun ve en basit olanı seçer uygularsınız.

Android Telefonlara Uygulama Yüklemesi

Android Market Uygulamasından Yükleme

Android Market diğer bir adıyla Google Play Store doğrudan telefonunuzda yüklü olduğundan hemen uygulamayı açıp “ yükle “ tuşuna basarak uygulamayı telefonunuza kolayca indirebiliyorsunuz. Yalnız telefonunuzda android markete girdiğinizde sizden bir Google hesabı istenecektir. Önceden hesabınız var ise hesaba giriş yapıp, uygulamayı indirebilirsiniz ama hesabınız yoksa o zaman bir Google hesabı açmanız gerekir.

Bilgisayardan Google Play’e Girerek Uygulama Yükleme

Telefonunuzda Google Play Store yüklü ve bir Google hesabınız bulunuyorsa ilk olarak telefonunuzda Google hesabı ile oturum açınız. Google’da hesap açtıktan sonra bilgisayarınızın üzerinden play.google.com adresine giriş yapınız. Sayfaya girdikten sonra hangi uygulamayı indirmek istiyorsanız o uygulama üzerine gelip “ yükle “ tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Yüklemeye başlamadan önce telefonunuzun internete bağlı olduğuna ve senkronizasyonun açık olup olmadığından emin olur. Bunlar tam ise uygulama telefonunuza kendiliğinden yüklenecektir. Eğer telefonunuzda senkronizasyon açık değilse ve uygulama telefonunuza inmediyse o zaman telefonunuzdaki Google Play Store’a girerek uygulamayı açtıktan sonra uygulama otomatik olarak yüklenmeye başlanacaktır.

Apk Dosyasını İndirerek Telefonunuza Yükleme

İnternet üzerinden yüklemek istediğiniz uygulamanın apk uzantılı dosyasını bulup bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bu .apk uzantılı dosyayı USB kablo yardımıyla veya gmail adresinize göndererek veya bilgisayardaki Bluetooth ile telefonunuza gönderebilirsiniz. Telefonunuza gönderdiğiniz .apk uzantılı dosyayı açmak için telefonunuzun dosya yöneticisi uygulamasını bulmanız gerekir. Bu işlemden sonra telefonunuz size bu .apk uzantılı dosyayı kurmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Kurmak istiyorsanız tamam tuşuna basıp kurulumu başlatın. Kurulum bitince dosya telefonunuza yüklenmiş olacaktır.

Android telefonlara uygulama yüklemek için yukarıdaki yöntemlerden bir tanesini deneyebilirsiniz. Daha sonra ise istediğiniz uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

 

Android Telefonlara Uygulama Yüklemesi Nasıl Yapılır?
Oyla

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM