Android Telefonlarda Bulunması Gereken Uygulamalar

Paylaş
 

Eskiden bilgisayarlarda olan uygulamalar günümüz teknolojisi ile artık akıllı telefonlara taşınmıştır. Telefonlar için oldukça fazla uygulamalar var. Bunların hangisinin gerekli hangi uygulamaların gereksiz olduğunu bilirseniz telefonunuzu gereksiz uygulamalardan temizleyebilirsiniz. Android telefonlar için gerekli olan uygulamaları yazımızda bulabilirsiniz.

Google Maps: Harita deyince bütün kullanıcıların aklına hemen Google Maps gelmektedir. Kullanılma seviyesi oldukça yüksek olan uygulamanın ara yüzünü kullanmak kolay ve hızlı. Street View özelliği oldukça ilginç fotoğraflar sunmaktadır.

Google Chrome: Tarayıcıların en iyisi olarak bilinen uygulama ister web ister mobilde olsun oldukça iyi çalışmaktadır. Kullanıcı sayısı oldukça fazladır.

Twitter: Bu uygulama ile az laf edip çok şey anlatabilirsiniz. Sosyal ağlar arasında Twitter oldukça popüler olan bir uygulamadır.

Booking: Bu uygulama özellikle çok sık yollarda olan kişilerin oldukça işine yaracaktır ama sizinde telefonunuzda bulunmasının bir sakıncası yoktur. Bir gün aniden bir yerlere gitmeye karar verirseniz bu uygulama oldukça çok işinize yarayacaktır.

Flashlight: Bu uygulama hiç beklemediğiniz bir anda sizin yardımınıza koşabilir. Elektrik olmayan bir yerde mahsur kaldınız işte bu uygulama sayesinde karanlıkta kalmaktan kurtulacaksınız. Uygulamalar oldukça fazla ve hepsinin sunduğu hizmetler farklı.

Dropbox: Cloud servislerinde oluşan son hacklemelerden sonra kullanıcılar bu uygulamayı istemeyebilir ama ne olursa olsun en yaygın ve kullanışlı web depolama uygulaması olarak dikkat çekmektedir.

Facebook: Uzun zamandır aradığınız ve bulamadığınız sevdiklerinize bu uygulama ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İnstagram: Bir manzara fotoğrafı ya da selfi fotoğrafınızı paylaşma imkânı sunan bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan instagram oldukça fazla kullanıcıya sahiptir.

Zomato: Geceleri bir yerlere gitmeyi ve dışarıda yemek yemeyi seven bir kimse iseniz bu uygulama size yol gösterecektir.

Shazam: Bu uygulama ile şarkının adını ve kimin söylediğini anında öğrenebiliyorsun. Ayrıca şarkıyı dinlemen içinde sana link veriyor.

Skype: Oldukça fazla kullanılan bir uygulama olan skype uygulamasının şimdilerde TV uygulaması dahi çıkmış.

Whatsapp: Dünya genelinde en çok kullanılan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Telefonunda bu uygulamanın olmadığı kişi hemen hemen bulunmuyor.

Android Telefonlarda Bulunması Gereken Uygulamalar
Oyla

Bir önceki yazımız olan Apple Telefon mu Samsung Telefon mu? başlıklı makalemizde air, android ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM