Android Telefonları Hızlandıracak Uygulamalar

Paylaş
 

Android telefon ve tablet kullanan bazı kimseler telefonlarının hızlarından memnun değiller. Böyle bir durumun ortaya çıkmasına neden olan en büyük etken ise RAM belleğin ve işlemcisinin performansı olduğu düşünülmektedir. Peki, bu tür sorunlar çözülebilir mi? Telefonları, üst seviyede bulunan telefonlar kadar hızlı yapmak oldukça zor ama bu durumu hızlandırma uygulamaları kullanarak giderebilirsiniz. Aşağıdaki yazımızda cihaz, hız ve performans arttıran uygulamaları bulacaksınız.

Clean Master

Android telefonlarında performans arttırmak için tercih edilen ilk uygulama Clean Master olmaktadır. Bu uygulama sayesinde cihazın RAM belleği temiz hale getirilir. Eski uygulamadan kalanlar silinir. Kullanmadığınız ve istemediğiniz uygulamaları bu uygulama ile birlikte silebilirsiniz. Uygulamanın kolay bir ara yüzü ve hafif bir yapısı vardır. Sunduğu verimlilik oldukça yüksek olduğundan oldukça yüksek bir deneyici grubu tarafından tavsiye edilmektedir.

App Cache Cleaner

Uygulama bir ön bellek temizleme uygulamasıdır. Oldukça başarılı bir uygulama olan App Cache Cleaner ara yüz konusunda bazı kullanıcılarını üzse de Android cihazların performansının arttırılmasında kullanılması gereken uygulamaların başında gelmektedir. Ön belleğe alınan eski uygulama dosyalarını bu uygulama ile hızlı ve kolay bir şekilde silebilirsiniz. Uygulama açıldığı zaman otomatik temizleme devreye girer. Tüm bellek tamamen temizlendikten sonra otomatik olarak programdan çıkar.

Greenify

Uygulama, Android telefonlarda arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kaldırarak hafızanın çabuk tükenmesini engelliyor. Bu özelliğinin dışında Root olmayan cihazlarda performans arttırıcı bir rol oynuyor. Kolay bir ara yüzüne sahip olan uygulama, kullanıcıların birçoğu tarafından tavsiye edilmektedir. Bu uygulama ile cihazın performansı arttırılabilir ve bataryanın daha uzun bir süre gitmesi sağlanır.

Cleaner

Bu uygulama ile Android cihazlarda hafıza arttırma, gereksiz olan uygulamaları silme, geçmişi temizleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay bir ara yüze sahip olan uygulama, Android 2.3 ve üzerinde olan versiyonlu telefon ve tabletlerde kullanılmaktadır.

Du Speed Booster

Sistem ve oyunları hızlandırma uygulaması olan Du Speed Booster ile cihazınızın performansında % 60 gibi bir artış sağlıyorsunuz. Uygulama ile cihazın arka planında çalışan uygulamalar ve servisler tespit edilir. Bunlar arasındaki gereksiz uygulamalar ve görevler kapatılır. Daha sonra cihazın hafızası temizlenir. Bu uygulama ile oyunlarınızın performansını da arttırmanız mümkündür. Şöyle ki; uygulamanın oyun hızlandırma modu sayesinde oyunların performanslarını ciddi şekilde düşüren öğeleri tespit eder ve onları siler. Gereksiz dosyaları temizler. SD kart ve dâhili hafızadaki çöp dosyaları tespit eder ve onları ortadan kaldırır. Du Speed Booster sayesinde toplu uygulamalar yükleme, kaldırma ve bu uygulamaları SD karta taşıyabilirsiniz.

Android Telefonları Hızlandıracak Uygulamalar
Oyla

Bir önceki yazımız olan 600 – 1000 TL Arasında Alınabilecek Telefonlar başlıklı makalemizde 1000 tl alınabilecek telefonlar, 1000 tl altı cep telefonu önerisi ve 1000 TL ye alınabilecek akıllı telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Telefon hızlandırma Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Telefon hızlandırma
Ziyaretçi
Telefon hızlandırma

Özellikle clean master ı çevremde kullanan pek çok kişi var android telefonlarda ben de denemeyi düşünüyorum teşekkürler.

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM