Apple iPhone 6 Plus ve Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırması

Paylaş
 

 

      Apple’ın ürettiği en büyük akıllı telefon olan Iphone 6 Plus ile Samsung’un yeni amiral gemisi niteliğindeki Galaxy Note 4 cihazlarını karşılaştıracağımız bu yazımızda, 2 cihazı da tercih etmemize neden olabilecek özelliklerini bir arada sunacağız.

      Iphone 6 Plus’ın 16 GB’lık modeli 2600 TL civarında iken, 64 GB’lık modelinin fiyatı ise 2900 TL seviyelerindedir. Samsung Galaxy Note 4, 32 GB’lık dahili hafızaya sahip. Ayrıca SD kartla hafıza arttırılabiliyor. Fiyatı 2200 TL civarında.

       Öncelikle bu iki cihazdan neden Iphone 6 Plus tercih etmeliyiz buna bir göz atalım. Telefon şebekeleri üzerinden 300 Mbps veri hızı sağlayan Iphone 6 Plus rakibine oranla yaklaşık 2 kat daha hızlıdır. 158,1×77,8×7,1 milimetrelik boyutlarıyla, 153,5×78,6×8,5 milimetrelik boyutlara sahip Note 4’e göre, yüzde 15 oranla daha küçük boyutlara sahiptir. Dolayısıyla daha az yer kaplar. 7,1 milimetrelik inceliğe sahip olan Iphone 6 Plus, 8,5 milimetrelik inceliğe sahip olan Note 4’e göre hem daha ince bir tasarım, hem de daha zarif bir görünüm sunar. Ağrılıkları karşılaştırıldığında ise 172 gram ağırlığındaki 6 Plus rakibinden sadece 4 gram daha hafiftir.

       Note 4’ü seçmemizi sağlayacak nedenler rakibine göre daha fazla. Note 4, Iphone 6 Plus’a göre bluetooth ile daha hızlı veri transferi ve diğer bluetooth cihazlara bağlanırken daha düşük güç tüketimi sağlar. Iphone’un diğer modellerinde olduğu gibi 6 Plus’ta da genişletebilir hafıza yoktur. Buna karşılık Note 4’ün hafızası SD kart ile 64 GB’a kadar genişletilebilir. Note 4, rakibine oranla 3 kat daha fazla bellek ile daha hızlı, akıcı ve kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sağlar. 16 Megapiksel kameraya sahip olan Note 4, 8 Megapiksel kameraya sahip olan Iphone 6 Plus’a oranla yaklaşık 2 kat daha kaliteli fotoğraf çekimi vaat eder. Note 4’te gördüğümüz Qualcom Snapdragon işlemcisi, Apple A8 Dualcore işlemcisine göre uygulamalar ve oyunlar için daha güçlü bir işlemcidir. Bu modelin hem çekirdeği daha hızlı hem de çekirdek sayısı daha fazladır. İşlem gücü açısından tartışmasız Note 4 daha hızlı bir cihazdır. Ayrıca Note 4 yaklaşık yüzde 78 daha yüksek çözünürlüğe sahiptir. 5,7 inçlik ekranı, Iphone 6 Plus’ın 5,5 inçlik ekranından daha büyüktür. Bunun yanında Super Amoled ekrana sahip olan Samsung’un akıllı cihazı, IPS Lcd ekrana sahip Apple cihazına göre genel olarak daha parlak ve daha canlı renklere sahiptir.

iPhone-6-plus-ve-Note-4-karsilastirma-tablosu

iPhone 6 Plus ve Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırma Tablosu

      Samsung Galaxy Note 4 özellik açısından daha iyi bir görüntü verirken, Apple markası; dünyanın kabullendiği kalitesi ve sağlamlığı ile dikkat çekiyor. Birbirlerine karşı sağladıkları üstünlüklerin yanında birçok ortak özelliği de bulunan akıllı cihazlardan, ihtiyaçlarımıza göre kullanabileceğimiz hangisi ise onu tercih etmemiz yararımıza olacaktır.

Apple iPhone 6 Plus ve Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırması
Oyla

Bir önceki yazımız olan Windows İşletim Sistemli Tablet önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
marka tescili evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor