Apple Telefon mu Samsung Telefon mu?

Paylaş
 

Aslında iki dev firmayı birbiri ile karşılaştırmak ne kadar doğru olur bilinmez ama yine de insanlar mutlaka kıyaslama yapıyorlar. Bir tanesi yazılım üzerinde uzman diğer bir tanesi ise değişik sektörlerde kendini gösteren bir firma. Yine de kullanıcılar akıllı tablet, telefon ve dizüstü bilgisayar konusunda bu iki firmayı karşılaştırmadan yapamıyor. Bizlerde sizlerin karşılaştırmasına katılarak kendi karşılaştırmamızı yapalım dedik.

Apple ve Samsung firmaları çoğu alanda birbirlerine rakip ürünler çıkarıyorlar. Bunlar arasında; müzik çalar, akıllı telefonlar, tabletlet ve dizüstü bilgisayarları sayabiliriz. Apple’nin ürettiği ürünler arasında Macbook, Macbook Air, İmac, Iphone, Ipod gibi ürünler bulunmaktadır. Apple Firması daha fazla yazılım ve tasarım üzerine yoğunlaşmıştır. Samsung firmasının ürün yelpazesi oldukça geniştir. Firma kendi ürettiği parçaları kullanan ender şirketlerden bir tanesidir. İki şirket arasındaki en büyük rekabet tablet dünyasında gerçekleşiyor ve rekabet akıllı telefon pazarında devam ediyor. Bu rekabet durumunu bazı örnekler ile açıklayalım. Samsun Galaxy S 2 akıllı telefonu İphone 4 telefonuna oldukça benzemektedir. Burada bir esinlenme söz konusudur. Bu tür esinlenmeler her büyük firmada olur. Apple firması tasarım konusunda oldukça yaratıcı bir firma olduğundan teknolojiye yön verebilmektedir. Samsung 9 serisi ile Macbook Air bilgisayarlarında bunu net bir şekilde görebilirsiniz. Bu bilgisayarlarda tek benzerlik incelikleri. Örneğin en çok tartışılan ürünlerden bir tanesi de Samsung Galaxy Tab 10.1 ve Apple İpad 2 ürünleridir. Bu ürünlere baktığımız zaman kısa olarak şunları söyleyebiliriz. İpad cihazı dik kullanımlar için tasarlanmışken Samsung Galaxy Tab 10.1 yan kullanıma uygundur. Çerçeve ve kasanın yan kısımları oldukça fazla İpad’i andırıyor. Cihazların ara yüzlerinde herhangi bir benzerliğe rastlanılmıyor.

Sonuç olarak şunu söylemek yanlış olmayacak gibi sanırım. Apple, yazılım ve tasarım konusunda oldukça iyi bir firma. Samsung ise donanım konusunda oldukça iddialı bir firmadır. Kullanıcılar bu durumları göz önüne alarak her iki firmanın ürünlerinin zaman zaman birbirlerine üstün ve eksik yanları olduğunu bilmelidirler.

telefon-telefononerileri

 

Apple Telefon mu Samsung Telefon mu?
Oyla

Bir önceki yazımız olan Çin’in Çıkardığı Süper Telefon Modelleri başlıklı makalemizde akıllı telefonlar, android telefonlar ve çin cep telefonu modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor