Asus Zenfone 6 Dokunmatik Ekran Donma Sorunu

Merhaba arkadaşlar ,
Tek isteğimiz yaşantımızda sorunlarla karşılaşmamaktır . Bunlar kişiler için hep bir problem halindedir . Bizler ise bu problemlere çözüm üretmek için çabalıyoruz. Bu yazımızda ise ” Asus Zenfone 6 Dokunmatik Ekran Donma Sorunu ” hakkında bilgilerimizi ve önerilerimizi paylaşacağız .

Asus bir çok teknolojik ürünle yıllardır hayatımızdayken Android telefonları ile çok kısa bir süre önce piyasaya giriş yaptı . Fiyat performans kalite açısından gayet güzel uygun telefonları piyasaya sunmaya başladılar .

Asus Zenfone 6 modeline karşı son zamanlarda bir şikayet meydana geldi . Bu şikayetin ortak nedeni ” Zenfone 6 telefonumda dokunmatik ekranda donma oluyor ” du .
Bu konuyu çözmek için önerilerimizi size sunmaya çalışalım .

1)Güncelleme Dosya Hatası

Bu hatanın birdenbire ortaya çıkması akla en son gelen güncellemeyi getirdi . Hiç bir sorun yokken bir anda telefonda donma hatası üzerine bir çok şikayet geldiğini düşünecek olursa bu mantıklı bir tespit oluyor .
Telefona en son gelen KitKat güncellemesinin sorunlu veya hasarlı olması tüm telefonlarda böyle bir sıkıntıya yol açmış olabilir .
Eğer sorun güncellemeden kaynaklı ise sorunu firmaya yazıp bir diğer güncellemenin gelmesini hızlandırmaktan başka seçeneğiniz yok gibi görünüyor . Yeni güncellemeyi beklemek zorundasınız .

1000 TL Altı Samsung Telefon Modelleri

2) Telefonunuza Reset Atmayı Deneyin 

Bilerek veya bilmeyerek , siz tarafından , virüs tarafından değiştirilmiş bozulmuş dosyalar olabilir . Bunlar telefonunuzu ağırlaştırabilir , yorabilir veya donma gibi tepkiler vermesini sağlayabilir . Bunu çözmenin yolu telefonumuzun var olan hatalı dosyaları tespit edip onarmaktır . Bunu yapmamız olanaksızdır .  Bunun için tek yol telefonumuza format atmak olacaktır .

Önemli dosya , klasör , resim , müzik , proğram vb uygulamalarımızı yedekledikten sonra android telefonumuzun Ayarlar kısmından Telefon Hakkında bölümüne gelerek telefonu yeniden başlatmak için gerekli işlemi başlatmalısınız . Şarjınızın %50’nin üzerinde olmasına dikkat edin . Format işlemi yarıda kalmamalı .
Kısa süre içinde telefonunuz sıfırlanmış olacak . Hatalı veya bozuk noktalar tamir edilip eski haline döndürülmüş olacak .

General Mobile 5M Plus Alınır Mı ?

3) Orijinal Rom Yükleme 

Telefonunuzun orijinal rom’u hasar görmüş olabilir . Bunun yokluğu veya hasarlı oluşu telefonunuzda donma yaratabilir . Güncelleme ve reset işe yaramadıysa yapmanız gereken bir uzman yetkili tarafından telefonunuzun rom ayarlarını geri eski haline getirtmenizdir .
Telefonunuzun garantisi varsa eğer telefon tamircisinin telefonunuzun kasasını açmasına veya işlem yapmasına izin vermeyiniz . Müdahale durumunda telefonunuzun garantisi devre dışı kalacaktır .
Orijinal romun yüklenmesinden de sonuç alamadıysanız bundan sonrasıyla servis ilgilenmelidir .

 

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM