Dokunmatik ekran çalışmama sorunu

Paylaş
 

Akıllı telefon teknolojisinde yaşanan gelişmeler ile birlikte günümüzde birçok kullanıcının mağdur olduğu sorunların başında gelen Dokunmatik ekran çalışmama sorunu hakkında sizlere merak ettiğiniz detaylar hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle son zamanların en çok merak edilen sorunlarının başında gelen bu sorunu gidermek için izlemeniz gereken birkaç önemli bilgi verelim.

Dokunmatik ekranların hassas olması kullanıcıların zaman zaman ciddi sorunları ile karşı karşıya kalmasına neden olduğundan dolayı burada sizlerin yapması gereken son derece hassas olan bu telefonları düzgün bir şekilde kullanmak olacaktır.

Telefonların, tabletlerin ekranlarının son derece hassas olması özellikle suya,ısıya ve kire karşı dayanıklı olmayarak zaman içerisinde çalışmama sorunu ile karşımıza çıkmaktadır. Burada yapmanız gereken bu türlerden telefonlarınızı ve tabletlerinizi uzak tutarak çalışmama sorununu ortadan kaldırmak olacaktır.

En çok karşılaşılan sorunların başında gelen bu sorununun ana nedenlerinden birisi telefonlara takılan koruyucu kılıfların ve kırılmaz ekranların yanlış takılmasından kaynaklanmaktadır. Burada en dikkat edilmesi gereken hususların başında gelen kırılmaz ekranlarınızı takarken veya taktırırken altında hava kalmamasına dikkat etmeniz olacaktır. Son derece önemli olan bu detayı atlarsanız sizlerde telefonunuzun dokunmatik ekranında sorunlar olduğunu zaman içerisinde göreceksiniz.

Bu sorunu düzelttikten sonra dikkat etmeniz gereken detaylardan birisi de telefonlarda çalışmayan dokunmatik ekranları düzeltmek için telefonu yeniden kapatıp açmak olacaktır. Dokunmatik ekran çalışmama sorununu bu şekilde çözme şansınız olacaktır. Çünkü zamanla arka planda çalışan uygulamalar telefonlarınızın donmasına neden olmaktadır.

Bir diğer sorun ise telefonunun aşırı ısınmasından dolayı çalışmayan dokunmatik ekranlar olacaktır. Burada yapmanız gereken telefonunun soğumasını beklemek olacaktır. Telefonunuzu biraz kapattıktan sonra soğuyan işlemciniz telefonunuzun dokunmatiğinin çalışmasına neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM