En Güzel 10 Telefon Oyunu

Paylaş
 

Bağımlılık Yapan Telefon Oyunları

Akıllı telefon teknolojisinin iyiden iyiye gelişmesi ile insanların elinden akıllı telefonlar düşmez oldu. Bu durum pek çok kişi tarafından olumsuz değerlendirilse de kullanıcılar, akıllı telefonları ile sosyal medyada gezinmekten ve oyunlar oynamaktan hiç de şikâyetçi değil. Yapılan araştırmalar, tüketicilerin akıllı telefon karşısında geçirdikleri zamanı en çok; oyunlara ve sosyal medyaya ayırdığını gösteriyor. Çoğu kişi, eş dost olarak tabir edilen yakınlarından aldığı tavsiyeler ile sosyal medya ve oyunlara giriş yaparken, çoğu kişi de birçok uygulamadan habersiz. Durumun böyle olması; uçsuz bucaksız mobil uygulama dünyasında kafa karıştırmaya oldukça yeterli. Sizler için en güzel 10 telefon oyununu araştırarak bir araya getirdik ve oluşturduğumuz listeye, en güzel 10 telefon oyunu ismini verdik. Yine de tavsiyemiz; sahip olduğunuz akıllı telefonun uygulama indirme bölümüne girerek, kendi zevkinize yönelik oyunları seçerek, indirmeniz. Çünkü bilindiği gibi oyun dünyası, içerisinde pek çok kategoriyi barındırıyor; savaş oyunu, yarış oyunu, strateji oyunu, beceri oyunu vb.

En Güzel 10 Telefon Oyunu

1Trivia Crack

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En Güzel 10 Telefon Oyunu

Binlerce kullanıcı tarafından büyük beğeni toplayan Trivia Crack isimli bilgi yarışması oyunu, son zamanların en güzel oyunlar ı içerisinde yer alıyor. En güzel 10 telefon oyunu isimli listemizde ilk sırayı alan Trivia Crack isimli oyun, birinciliğini son günlerdeki indirilme sayısına borçlu. Binlerce kişi ile eş zamanlı olarak, yani karşılıklı oynanabilen bilgi yarışması tarzındaki Trivia Crack isimli oyun, ister arkadaşlarınız ile ister hiç tanımadığınız farklı ülkedeki kişiler ile farklı dillerde oynanabiliyor. Trivia Crack isimli bilgi oyunu, aynı zamanda oyunculardan soru önerileri ve soru değerlendirmeleri de alıyor. Oldukça aktif bir oyun olarak değerlendirebileceğimiz Trivia Crack isimli bilgi yarışması oyunu, günümüzden 7’den 70’e pek çok kişinin dikkatini çekiyor.

2NFS No Limits

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En Güzel 10 Telefon Oyunu

2000’li yılların başında hayatımıza giren; Need For Speed Underground isimli bilgisayar oyunu ile özellikle erkekler, hatrı sayılır bir zaman dilimi geçirmiş durumdadır. Need For Speed serisi özellikle erkek çocuklarının, vazgeçilmez listesi arasında. Bu durum kendisini, yıllardır başarı ile takip eden ve NFS olarak kısaltılan Need For Speed serisinde göstermektedir. Need For Speed bilindiği gibi sahip olunan arabaların çeşitli iç ve dış modifikasyonlara tabi tutularak güçlendirildiği, hatta şeklinin değiştirildiği bir yarış oyunudur. Günümüzde teknolojinin epey yol kat etmesi ile ceplerimize giren akıllı telefon ismindeki küçük bilgisayarcıklara da uyarlanan NFS No Limits isimli yarış oyunu, telefon sahipleri tarafından büyük ilgi görmektedir.

 

3Clash of Clans

En güzel oyunlar içerisinde yer alan Clash of Clans isimli strateji oyunu, sahip olduğunuz köyü geliştirerek, korumak üzerine kurgulanmış bir oyun. Rekor sayılabilecek düzeyde aktif kullanıcıya sahip olan Clash of Clans isimli oyun, büyük beğeni ile oynanmaya devam ediliyor. Yıllardır süre gelen strateji oyun meraklıları, günümüzün minik bilgisayarcıklarında kendilerini Clash of Clans isimli strateji oyunu ile avutuyor. Fakat halen hatrı sayılır düzeyde oyuncu, geleneği bozmayarak strateji oyunlarını, bilgisayarları üzerinden online olarak oynamaya devam ediyor.

4FIFA 15 Ultimate Team

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En Güzel 10 Telefon Oyunu

Bir zamanları kasıp kavuran FIFA serisi, formunu kaybetmediğini bizlere FIFA 15 Ultimate Team ile gösteriyor. En güzel oyunlar arasında yer alan FIFA 15 Ultimate Team, en güzel 10 telefon oyunu listemize girmeye de hak kazanıyor. Birçok kullanıcının yerini başka oyunlar ile dolduramadığı FIFA serisi, düzenli olarak her yıl serisine bir yenisini ekliyor. FIFA da günümüze ayak uydurarak, kendine mobil platformlarda yer edinmiş durumda olsa da hala büyük bir çoğunluk, FIFA serisini oyun konsolları ve bilgisayarlar üzerinden oynamaya devam ediyor. Fakat az öncede belirttiğimiz gibi günümüzde akıllı telefonların iyiden iyiye yaygınlaşması, FIFA serisini de mobil platformlara itmiş durumda.

 

5Monument Valley

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En Güzel 10 Telefon Oyunu

Özellikle iPhone olarak tabir edilen, Apple markalı akıllı telefon sahipleri içerisinde oldukça yaygın bir şekilde oynanan Monument Valley isimli oyun, IDA isimli bir prensesin yönlendirilmesi ile hayat buluyor. Dünyanın dört bir yanındaki saray ve tapınakları örnek alarak tasarlanan oyunda, birbirinden farklı onlarca bölümü heyecan ile nefesleri tutarak oynamak mümkün. En güzel oyunlar içerisinde yer alan Monument Valley isimli oyun, en güzel 10 telefon oyunu listemize girmeye de hak kazandı. Binlerce kişinin başında vakit geçirdiği Monument Vallet isimli oyun, aslında engelleri atlayarak, başarıya ulaşmayı hedefliyor.

6Angry Birds Go!

Bir döneme damgasını vuran kuş fırlatma oyunu Angry Birds, yani kızgın kuşlar her ne kadar en güzel 10 telefon oyunu listemize girmeye hak kazansa da bağımlılık yapan oyunlar içerisinde de yerini çoktan aldı. İlk serilerde Angry Birds isimli oyun, farklı türdeki kuşları fırlatarak, bir yapıyı bozma ve harap etmeyi hedeflese de değişen günümüz şartları ile Angry Birds de kendine bambaşka bir hedef belirlemiş durumda. Angry Birds Go ismi ile aramıza katılan oyunun yeni serisi, eskiye bakılarak daha çok, küçük yaştaki oyuncu kitlesini hedefliyor diyebiliriz. Kızgın kuşların araçlara sahip olduğu Angry Birds Go isimli oyun, bir nevi atıcılıktan yarış kategorisine geçmiş diyebiliriz.

7Grand Theft Auto San Andreas

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En güzel oyunlar içerisinde yer alan Grand Theft Auto San Andreas, bırakın mobil oyunları, en güzel bilgisayar oyunları içerisinde bile en üst noktalarda geziniyor. Bir neslin hayranlık ile seyredip, izlediği Grand Theft Auto San Andreas oyunu, gerek sahip olduğu oyun motoru ile gerekse oynanış grafikleri ve oyun senaryosu ile halen oynanabilecek ve bu oynanış gerçekleşirken, sıkılmayacağınız bir oyun. Aslında genel olarak GTA serisi olarak nitelendirilebilecek olan Grand Theft Auto oyunu, başarısını yıllardır süregelen GTA serileri ile tekrar tekrar ispatlamış durumda. Tanıtıldığı her yıla damgasını vuran GTA serileri, Grand Theft Auto San Andreas ismi ile akıllı telefonlarda boy göstermeye devam ediyor.

8Modern Combat 5 Blackout

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En Güzel 10 Telefon Oyunu

 

Gençlerin savaş oyunlarına ilgi duyduğu çok açık. Fakat Modern Combat 5 Blackout ile bu durum, bambaşka bir hale dönüşüyor. Çünkü Modern Combat 5 Blackout, sunduğu oyun grafikleri ile kullanıcılarda adeta bir bilgisayar oyunu oynuyormuş hissi uyandırıyor. Grafik anlamında oldukça başarılı olan Modern Combat 5 Blackout, en güzel oyunlar arasına girmeyi başarıyor.

9Threes!

Öncelikle Threes isimli oyunun, ödüllü olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü başlarda pek çok insan, oyunun oldukça kolay olduğunu düşünerek epey yanılıyor! Threes oynanmaya başladığı andan itibaren, kullanıcılara ne kadar da kapsamlı bir oyun olduğunu belli etmeye başlıyor.

 

10Subway Surfers

En Güzel 10 Telefon Oyunu

En Güzel 10 Telefon Oyunu

 

Bir zamanlara damgasını vuran bir diğer mobil oyun da Subway Surfers isimli, engel atlama oyunu. Sonsuz olarak tasarlanıp, oyun ilerledikçe zorluğu artan Subway Surfers, çoğu kişi tarafından bağımlılık yapan oyunlar içerisine sokuluyor. Tren vagonları arasında geçen oyunda amaç; karakterinizin ayağını tökezletmeden, engelleri başarı ile atlamak ve bunları gerçekleştirirken de karşıdan gelen trenlerin altında kalmamak! En güzel oyunlar arasına giren Subway Surfers, en güzel 10 telefon oyunu listemizin de son üyesi oluyor.

Bir önceki yazımız olan Şarjı İyi Giden Akıllı Telefon Önerileri başlıklı makalemizde şarjı en uzun giden telefon hangisi, şarjı en uzun giden telefon huawei ve şarjı en uzun giden telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM