En iyi Ekrana Sahip Cep Telefonları

En iyi Ekrana Sahip Cep Telefonları
Paylaş
 

En iyi akıllı telefon ekranı

 

En iyi Ekrana Sahip Cep Telefonları

En iyi Ekrana Sahip Cep Telefonları , Günümüzde alınan akıllı cep telefonlarının en önemli yanı ekranlardır. Büyük ve dikkat çekici ekranlar kullanıcıların oldukça dikkatini çekmektedir. Tabii ki bunun yanında ekranın diğer özelliklerini de unutmamak gerekir. İphone 5S, Sony Xperia Z2, LG G3, Galaxy S5 ve HTC One M8 bu telefonlardan hangisinin ekranının daha iyi olduğunu öğrenmek için yazımızı okumanız yeterlidir. Bu akıllı telefonlar parlaklık, renk durumları, çözünürlük ve gün ışığında okunabilirlik konusunda ne kadar başarılılar? Bu konuda size ufak bir bilgi vermek istedik.

Parlaklık ve Güneş Işığında Okunabilirlik

Ekranlarda ortaya çıkan en büyük sorunlardan bir tanesi güneş ışığına çıkıldığı zaman telefon ekranının okunmasında zorluklar yaşanmasıdır. Özellikle tam öğle vakti güneşin tepemizde olduğu zamanlarda telefon ekranını görmek bir mucize. Güneş ışığında kullanıcılarına en iyi kullanımı sunan akıllı telefonlar şuan için Apple iPhone 5S ile Samsung Galaxy S5’dir. Bunların arkasından HTC One M8 ile Xperia Z2 gelmektedir. LG G3 akıllı telefonu ise maalesef bu konuda pek başarılı sonuçlar vermiyor. Bundan dolayı da en sondan geliyor.

Renk Kapasitesi

Kullanılan akıllı telefondan doğru bir görüntü alabilmek için telefonda en doğru renklerin üretilmesi gerekmektedir. Yalnız şu konuya dikkat çekmek isteriz. Renklerin çok canlı olması onların doğru renk olduğu anlamına gelmemektedir. Renk konusunda açık farkla önde olan en iyi akıllı telefon İphone 5S’dir. Bu akıllı telefonun arkasından Xperia Z2, LG G3 ve son olarak da One M8 akıllı telefonu gelmektedir. Galaxy S5’de kullanılan Super AMOLED ekranın kontrast değeri renklerin olduğundan daha sıcak görünmesine neden oluyor.

Çözünürlük

Bu konuda açık fark ile LG G3 akıllı telefonu önde. LG, Quad HD ekran teknolojisi ile telefon kullanıcılarına oldukça fazla bir çözünürlük sunuyor. Bu telefonun arkasından telefonlarında Full HD çözünürlüklü ekran kullanan HTC One M8 ve Xperia Z2 gelmektedir. İphone 5S bu konuda en arkadan geliyor.

Yukarıdaki özelliklere göre kullanıcılar kendilerine en uygun akıllı telefonu seçeceklerdir. Biz sadece bu konu hakkında bilgi vermek istedik. Çünkü şuan için mükemmel bir telefon yok. Her akıllı telefonun avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır. Buna göre hareket etmek herhalde en doğru karar olacaktır.

En iyi Ekrana Sahip Cep Telefonları
Oyla

Bir önceki yazımız olan Android Telefonları Hızlandıracak Uygulamalar başlıklı makalemizde akıllı telefon, android telefon ve android telefonları hızlandıran uygulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor