En iyi ücretsiz mobil oyun önerileri

Paylaş
 

Mobil cihazlarınız ile oynayabileceğiniz yeni yayın alan oyunları sizin için bir listede topluyoruz. Bakalım bu listemizde hangi oyunlar yer almaktadır.

Oyun sektöründe yer alan geliştiricilerin de mobil cihazlara yönelmesinden sonra geliştiriciler, birbirinden daha kaliteli oyunlarını ve uygulamalarını iOS, Android ve Windows Phone tabanlı platformlar da yayınlamaya başladılar.

En iyi ve en yeni ücretsiz mobil oyunlar

Her geçen gün yeni oyunlar ile çeşitleri artan uygulama mağazalarında kaliteli oyunları bulmak ise bazen zor olabilmektedir. Biz de yüklenen yeni ve kaliteli oyunları sizin için seçerek, bir araya getirmekteyiz. Yani oyun oynarken seçme işinizde kolaylık sağlıyoruz.

Paper Wings

İstanbul kökenli yani yerli oyun geliştiricilerimizden biri olan Fil Games’e ait bir yapıt, özgün yapım Paper Wings ile de hem Google Play’in erken hızlı erişim bölümüne aldılar hem de bağımsız geliştiriciler vitrininde bile kendisine yer bulmuştur. Origami yani kağıt katlama sanatı ile yapılmış kâğıt kuşları kontrol ettiğimiz oyun içeriğinde temel amaçlarımızdan birisi sarı topların denize düşmesini engelleyebilmek. Bunun için de ekranın sağ ve sol kenar bölümlerini kullanarak kuşumuzun kontrolünü sağlıyoruz. Havada asılı şekilde kalma mantığı ile uçan kahramanımız, ekranın sağ bölümüne basarak aşağı, sol bölümüne basarak da yukarı hareketleniyor. Bu yöntemlerle hızlanıyor. Hızımızı iyi şekilde ayarlayabilmek için ise sağ ve sol bölümleri dengeli kullanmak gerekiyor. Diğer şekilde parlak topların yakalanması zorlaşabiliyor.

 Oyun arka planı sonsuz döngü ile tasarlanmıştır. Yani alanların sağ veya sol bölümüne hamle yaptığınızda yine tekrar aynı alana dönebilmektesiniz. Bu da oyun alanını daha fazla genişletmiş. Aşağıya veya yukarıya giderek de topları tutmaya çalışır iken, aynı şekilde iki kat puan, dondurma hareketi ve yavaşlatma gibi güçlendiricileri yakalayabilmekteyiz.

Hızları ve sayıları artan toplar yanında değmememiz gereken kırmızı renkli toplar da ortaya çıkmakta. Haliyle de oyun bu şekilde giderek zorlaşmakta. Animasyonların ve görsel objelerin iyi bir şekilde kurgulandığı oyunda, kuş kahramanlarına da gerçek hayatta ki sesleri eşlik etmekte. Bu eğlenceli zamanlar yaşatan oyun şu anlık Android tabanlı sistemlerde mevcut.

Zombie Anarchy: War & Survival

En iyi çevrim içi hayatta kalma mücadelesi ve strateji oyununda çok zor bir yaşam mücadelesine girmektesiniz. Dünyada ki son kalan insanları bulup kıyamete karşı açılan savaşlarda onlara hayatta kalmanın ince ayrıntılarını öğretmelisin. Şehirde başı boş gezen canlılarla ve ölülerle savaşacaksın. Dünyanın sonunun geldiği ve bu sonun ardındaki sırrın çözülme mücadelesine de başlarken bir yandan da kampını bir ordu kadar çok olan baskıncılardan korumak için savunmalar inşa etmelisin.
Her zombizedenin, keşfetmen gereken eşsiz ve güçlü bir savaş becerisi ve geçmişi bulunmaktadır. Gizemli olan Kane’den tut da okçu Rosie’ye kadar, karakterlerin hiçbiri de göründüğü gibi değiller.

Kampı savun, kıyamette kaynak bulmak çok zordur. Gözetleme kuleleri, alev silahları, Teslanın bobini ve daha pek çok araç sayesinde düşmanlarının kampına girip kaynaklarını çalmalarını engelleyebilirsin.

Ölülerin kökünü kurut, kaynaklar toplamak için de zombi salsırısına uğramış kampları imha etmelisin ve aksiyon, heyecan dolu taktiksel görevlerde, git gide gelişim gösteren canavarlarla yüz yüze geleceksin.
Silahını kap, kıyamete hazır olan kamyonetinden bizzat mevzilendireceğin roket, patlayıcı çantalar ve diğer farklı ölümcül silahların kilitlerini açmak için ise Zombi Avı oyununda ölüleri vurmalısın.
Kıyameti atlat, baskınların olduğu sıralar da aksiyonu ve heyecanı kontrol altında tutmak için yeni stratejiler oluştur, zombizedelerini yönlendirip ustaca bir taktikle onlarda mevcut olan en üstün becerilerini kullanarak düşmanlarını öldürmelisin.
Efsaneleş, binalar ve zombizedelerinin seviyelerini de yükseltmek için kaynaklardan ve nadir ürünlerden toplamalısın. En güçlü kampları kurarak ve yöneterek tüm virandiyarı imrendirmelisin.

Zombie Anarchy bedava indirilen ve ücrete gereksinimi olmadan oynanan bir oyundur. Fakat, gerçek paralar karşılığında diğer oyunlarda ki gibi bazı oyun ürünleri satın alınabilmekte. Bu özellikleri kullanmak istemiyorsan eğer bunun için uygulama içi satın alma seçeneklerini cihazının ayarlar menüsünden kapatabilirsiniz.

Villagers & Heroes

Oriijinal halinde 2014 yılında bilgisayar için çıkan Villagers & Heroes, ücretsiz bir MMORPG oyunu olmakla birlikte sonunda Android için de mağazaya yüklendi. 8 tane ana savaş modülü ve 10 craft uzmanlığı yer alan oyunda bir MMO deneyimi tam haliyle mobil cihazlar üzerinde deneyimleyebileceksiniz. Yapım olarak 1000’den fazla görevlerin sizi bekleyeceğini de hatırlatalım.

Batman Telltale Series

Tellatale’ın geliştirdiği ve uzun zamandır ilk bölümü Android sürümde beklenen Batman sonunda geldi. Telltale’ın Batman serisi üçüncü Bölüm duyurusu yapmış iken, ilk bölümün de Android mobil tabanlı cihazlara çıkmıştır.

Minecraft: Story Mod

Yine Telltale Games’in yapımı karşımızda. Geçtiğimiz son 5 yıl içerisin de tüm zamanlar da en büyük fenomen olmayı başaran Minecraft oyunu için bir hikâye modu şeklinde hazırlanmıştı. Telltale’ın hazırladığı bu oyunun ilk bölümü mobil sürüm için ücretsiz oldu.

Minecraft Story Mode, Android platformda yer alan hikâye ilerlemeli türde en sevilen oyunlardan birisidir. Minecraft Story bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl içinde Android yazılımı platformuna giriş yapmıştı ve Minecraft temalı olduğu için de fazlasıyla ilgiyle karşılaştı. Yapımcılığını yine Telltale Games stüdyosu yüklenmiştir. Amaç kontrolü sağladığınız küpün karakter ile bulunduğunuz oyun sahası içinde görevleri yaparak olayları çözmek ve ilerleme kat etmektir. Minecraft Story’i tam manasıyla oynayabilmek için orta seviyede İngilizce bilmeniz gerekli olmalıdır. Minecraft Story Mode v1.37 sürümünde hataların düzenlemeler yapılmış. Grafikler de 3D olmuş ve ses kalitesi de iyi seviyelerdedir. Kontroller ise joystick çift parmaklar ile sağlanabiliyor. Minecraft Story Mode android için Play Store’dan 164.000’den çok indirilme görmüştür.

En iyi ücretsiz mobil oyun önerileri
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor