Evinize Alabileceğiniz En Kullanışlı Telsiz Telefonlar

Paylaş
 

Cep telefonunu yaşadığımız bu çağda telsiz telefon kullanmak kişilere biraz zor gelebilir ama kişinin çalışma ve yaşam alanlarının sınırları belliyse o zaman telsiz telefon kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Telsiz telefonların en büyük avantajı cep telefonları gibi radyasyon yaymamaları ve sundukları tarifelerin hesaplı olmasıdır. Yalnız telsiz telefon alırken birtakım özelliklerin olmasına dikkat etmede yarar vardır. Örneğin; hangi telsizlerde hem dijital hem de ahizesiz konuşma bulunuyor? Frekans gücü ne kadar? Pil ömrü ne kadar? Kapsama alanının genişliği gibi birtakım soruların cevaplarının bilinmesi gerekmektedir.

Piyasada bulunan tüm telsiz telefonlar dect teknolojiyle çalışmaktadır. Ülkemizde 10’a yakın markanın modeli kullanılmaktadır. Yalnız bu markalar arasında 3 tanesi öne çıkmaktadır. Bunlar, Panasonic, Philips ve Siemens markalarıdır. Bu marka telefonların fiyatları 25 – 250 TL arasında değişiklik göstermektedir. Telsiz telefonlara rakip olarak gösterilen masaüstü analog telefonlarda var ama telsiz telefonlar daha güvenli ve avantajlıdır. Telsiz telefonların dinlenme olasılıkları oldukça düşüktür. Telefonlara takılan dinleme cihazları ya da uzaktan kontrol edilen dinleme yöntemleri telsiz telefonlarda işe yaramıyor. Evimize alabileceğimiz en kullanışlı telsiz telefonlarda bazı özellikler olmalıdır. Bu özellikleri şöyle açıklayabiliriz. Evinize almayı düşündüğünüz telefonun Ghz değerine dikkat etmelisiniz. Özellikle 2.2 Ghz frekansı geniş bir alanı kapsadığından aynı frekansta olan kablosuz internet, bebek cihazları ve telsizler ile etkileşimde bulunabilir. Bu hatlarda birtakım karışıklıklara neden olabilir. En son çıkan modellerde frekans değeri 1.9 Ghz’dır. Böyle bir özellik diğer cihazlar ile etkileşim olanağını etkilemediğinden iletişim sağlıklı bir şekilde sağlanıyor. Telsiz telefonların LCD ekranlarına sahip modelleri oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Ekrandan, kayıtlı telefon numaraları, arayan kişinin numarasını, isimleri, bataryanın ne kadar kaldığını ve konuşma süresi görülebilmektedir. Piyasada bulunan telefonların büyük çoğunluğunda dijital telesekreter özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde karşı tarafa bir karşılama mesajı yapabilir ve telefon çaldıktan ne kadar bir süre sonra telesekretere geçmesine siz karar verebilirsiniz. Birçok telefonda elektrik kesintilerine karşı korumalı hafıza bulunmaktadır. Dışarıda olduğunuz bir zamanda cep telefonunuzdan hat sağlayıcınızın size verdiği şifre ile mesajlarınızı öğrenebilirsiniz. Auto – Talk özelliği ile ahizeyi kaldırdığınız gibi tuşa basmadan konuşma olanağınız dahi vardır. Evinize telsiz telefon almadan önce bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır. Bu noktalar arasında; telefonun dil seçenekleri kontrol edin. Çünkü bazı modeller Türkçeyi desteklemiyor. Aldığınız ürün en az 2 yıl garanti süresini içermelidir. Bazı model telefonlar cep telefonların sim kartlarını destekledikleri için telefon rehberinizi otomatik olarak kopyalayabilirsiniz. Telefon bekleme modundayken daha az enerji harcamalı. Buna özellikle dikkat edin. Böylelikle hem az elektrik harcanır hem de telefonun batarya ömrü uzar.

Günümüzde cep telefonları çok yaygın olsa da ev telefonunun yerini hiçbir telefon tutamaz. Bundan dolayı telsiz telefonlar ev için her zaman en kullanışlı telefon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evinize Alabileceğiniz En Kullanışlı Telsiz Telefonlar
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Cep Telefonları başlıklı makalemizde en çok tercih edilen cep telefon modelleri ve en çok tercih edilen cep telefonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
marka tescili evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor