General Mobile Discovery Dokunmatik Kalibrasyonu Nasıl Yapılır

Paylaş
 

General Mobile Discovery yoğun olarak kullanılan akıllı telefonların başında geliyor. Hem kullanış açısından hem de tasarım açısından oldukça başarılı bir konsepti kullanıcılarla buluşturmayı başaran General Mobile markası her ne kadar fiyat/performans açısından kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor olsa da zaman zaman teknik sorunlar çıkarabiliyor. Dokunmatik kalibrasyon sorunu özellikle General Mobile Discovery için kullanıcıların çoğunlukla muzdarip olduğu sorunların başında geliyor. Kalibrasyon sorunuyla birlikte dokunmatikte istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Özellikle oyun oynarken, oyun içerisinde kontrolü sağlamada yaşanan sorunlar kalibrasyonu tekrar düzenlemeyi gerektirebiliyorum. General Mobile Discovery akıllı telefonlarda dokunmatik kalibrasyonu yapmak için oldukça pratik bir yöntem bulunuyor.

General Mobile Discovery Dokunmatik Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Öncelikle kalibrasyona cihazı hazırlamak için General Mobile Discovery akıllı telefonu kapatın.

Cihazdaki power ve ses kısma tuşlarına aynı anda basılarak telefonu açın. Yapılan tuş kombinasyonuyla birlikte karşınıza bir ekran gelecek. Ses kısma ve ses açma tuşlarıyla menü üzerinde ilerleme sağlanabileceği gibi power yardımıyla da istenilen seçim yapılabiliyor. Gelen bu ekran üzerinde dokunmatik çalışmamaktadır.

Menü üzerinden Factory moda girin. Burada manuel test adlı seçeneğe giriş yapın.

Manuel test içerisinde G Sensor Calibre seçeneğine girin. G Sensor Calibre’de Clear Data seçeneği mevcut. Clear Data seçildikten sonra telefonu düz bir zemin üzerine koyun.

Önce %20 ve sonrasında da %40’lık kalibre ayarlarını yaparak telefonu yeniden başlatın.

Bu adımların takip edilmesiyle birlikte General Mobile Discovery akıllı cihazda kalibrasyonun gerçekleşmesi gerekiyor ve dokunmakta problem kalmaması gerekiyor. Sorun devam ettiği durumlarda ise kalibrasyonda yazılımsal olarak problemler olabileceğinden dolayı, teknik servise gösterilmesi gerekiyor. Her adım tamamlandıktan sonra dokunmatik kalibrasyonu kontrol etmek için herhangi bir yarış oyunu tercih edilebilir. Sorunun düzeldiği durumlarda kalibrasyon ayarları yapıldığı şekilde bırakılmalıdır.

General Mobile Discovery Dokunmatik Kalibrasyonu Nasıl Yapılır
3.3 (66.15%) 13 oy

Bir önceki yazımız olan Telefon Ekran Titremesi Nasıl Düzeltilir başlıklı makalemizde s5 ekran titremesi, samsung ekran titreme sorunu çözümü ve samsung j7 ekran titremesi ekran titremesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ali can Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ali can
Ziyaretçi
Ali can

Arkadaşlar walla denedim oldu cok thanks admin

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2019-06-02 05:09:56
yorum ikonu
2018-10-07 15:30:15
yorum ikonu
2018-01-21 09:48:31