Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
Huawei Ascend G7 Şarj Sorunu ve Çözümü
30 Haziran 2016
oneri

Huawei Ascend G7 Şarj Sorunu ve Çözümü

Huawei Ascend G7 Şarj Sorunum var Huawei G7 telefonum tam dolu şarj ile eskiden neredeyse 2 günlük bir şarj süresine...

Huawei Ascend G7 Şarj Sorunum var Huawei G7 telefonum tam dolu şarj ile eskiden neredeyse 2 günlük bir şarj süresine sahip iken artık birinci gün öğlede şarjım bitme aşamasına geliyor diyorsanız sorununuzun çözümü aşağıdaki açıklamalarımız olabilir.

Huawei G7’yi yaklaşık 7 aydır kullanan birisi olarak ilk kez telefondan soğutacak bir şarj problemi ile karşılaştım, nasıl mı? Sabahleyin yüzde yüz şarj ile bataryasını doldurmuş olduğum telefonum öğleden önce %65’lere düşüyor hatta öğleden sonra 1 ya da 2 gibi (kullanıma göre) bir anda bitiyordu. Bu arada altını çizmek istiyorum telefonumu kesinlikle orijinal şarj cihazı ile kullanıyorum.

Araştırmalarım ve önceki telefonlarımdan tecrübe ile yazılımsal kaynaklı bir problem olduğunu düşündüm ki böyle üstün özelliklere sahip bir telefon (kullananlar bilir) daha 1 yıl olmadan orijinal şarj cihazı ile kullanıldığında bu kadar çabuk batarya sorunu veremez. Hiç vakit kaybetmeden Huawei Türkiye’yi (444 79 88) aradım. Müşteri hizmetleri ile görüşmem sonrasındaki özet şu şekilde;

Huawei Ascend G7 Telefonlarda 2015 yılı sonunda bir güncelleme gelmiş ve bu güncelleme sonrasında telefona ait ROM ve sonrasında bu yazılıma ait Android sürüm güncellemesi gerçekleşmiş (Android Sürümü 5.1.1). Fakat nedeni bilinmeyen bazı nedenlerden dolayı bu güncelleme bazı Turkcell Rom’a sahip telefonlara gelmemiş, dolayısıyla bu akıllı telefonlar eski sürümde kalmış. Bu arada Turkcell Rom ne demek diyebilirsiniz, Kısacası Huawei G7 telefonunuzun ana yazılımı Turkcell ROM yüklü. Telefonunuz açıldığında şayet ekranınızda Turkcell Logosunu görüyor ve içerisinde Turkcell’e ait uygulamalar yüklü ise akıllı telefonunuz Turkcell ROM’a sahip demektir.

Peki Turkcell ROM’a sahip G7 kullanıcıları ne yapacak?

En sağlıklı cevap şu; Sorun yaşadığınız telefon harici bir Cep telefonu ile Huawei Türkiye Müşteri Hizmetlerini arayın ve Teknik olarak neler yapmanız gerektiğini tek tek size açıklayacaklardır. Size Huawei G7 şarj sorununu ortadan kaldıracak çözüm önerisini yinede direkt olarak buradan paylaşmak istiyorum.

Huawei Ascend G7 Şarj Sorunu, Pilim çok çabuk bitiyor!

Çözüm için lütfen aşağıdaki işlemleri dikkatle uygulayın. Uygulamadan önce Kişisel Verilerinizi mutlaka yedekleyin, Huawei telefonlarda yedekleme işlemi resmi yazılım olan Huawei marka telefonlarla uygumlu HiSuite uygulaması ile yapılabilir. HiSuite programını şu linkten indirebilirsiniz.

Huawei Ascend G7 Şarj Problemi ÇÖZÜMÜ

Huawei Destek sayfasına giriş yapın,

-Güncellemeler sekmesine tıklayın,

-Arama kısmına ‘’Huawei G7’’ yazarak ilgili yazılımları sıralayın,

-Karşınıza gelen yazılımlardan Huawei G7 4.4.4 Genel Yazılım’ı bilgisayarınıza indirin,

-Telefonunuzun YEDEK’ini alın (HiSuite yardımı ile)

-Yeni format atılmış yada temiz olduğunuzdan emin olabildiğiniz en az 4GB hafızaya sahip bir SD kart edininiz,

-Huawei G7 4.4.4 Genel Yazılım dosyalarını bilgisayarınıza çıkartın, içerisinde güncellemeyi nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili Word formatında bir doküman bulunmaktadır. Dosyalar Part 1 ve Part 2’den oluşmakta.

-SD kart üzerinde ‘’dle’’ adında bir klasör oluşturunuz,

-Öncelikle Part 1 dosyasını DLE klasörü içerisine atınız,

yerel-guncelleme-huawei-g7

-Telefonunuzun Ayarlar/Güncelleyici menüsünden yine aşağıda Menü yazan sekmeye tıklayarak yerel güncellemeyi seçin, burada SD kartınıza yüklediğiniz Part1 güncellemesini göreceksiniz, tıklayarak güncellemeyi başlatın,

huawei-g7-tam-paket-guncelleme

 

-Part 1 güncellemesi tamamlandıktan sonra SD Kart\Dle\ dosyası içerisindeki Part 1’i silin ve Part 2 ‘yi SD karta kopyalayıp yine aynı şekilde Güncelleyici menüsünden adımları takip ederek güncellemeyi yapın.

huawei-ascend-g7-rom-yukleme

-Güncellemeler başarı ile tamamlandıktan sonra açılış ekranızda artık Turkcell Logosu yerine orijinal Huawei logosunu göreceksiniz,

-Sonraki adımda Huawei Güncellemeler kısmından 30.06.2016 tarihli Android 6.0 Marshmallow Genel Yazılım’ını indirin ve içerisindeki kılavuzdan benzer adımları takip ederek telefonunuzu Android 6.0 Marshmallow sürümüne geçişinizi sağlayın.

Soru görüşleriniz için yorum kısmımıza yazabilirsiniz. Umuyoruz telefonunuz eskisinden çok daha iyi olur.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
onerimuhsin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
muhsin
Ziyaretçi
muhsin

Tüm bunları adım adım yaptım ama olmadı cihazım güncelleme yapmadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi