Huawei Mate P20 Lite Tam Kaplayan Ekran Koruyucusu Var mı ?

Paylaş
 

Huawei son dönemlerde ürettiği telefonlar ile büyük beğeni topladı. P20 Lite modelini alarak gayet güzel bir tercih yaptığınızın farkındasınızdır. Özellikleri ve tasarım bakımından büyük beğeni toplayan P20 Lite modeli tüketicilerin en sevdikleri modellerden birisi kısa sürede olmuştur.

Tabi ki her güzel teknolojik yenilenmenin ardından belirli sorunlarda ortaya çıkmıştır, her ne kadar üreticiler telefonların dayanıklılık oranlarının daha fazla arttığını belirtseler de bazı ortaya çıkan olumsuz sonuçlar karşısında tüketicilerin en sevmediği durumlardan birisi olan ekranın hasar alması sonucunda kullanılamaz hale gelmesi de kaçınılmaz olmaktadır.

Huawei P20 Lite Tam Kaplayan Ekran Koruyucusu Var mı ?

Huawei,  P20 Lite modelinde diğer üreticiler gibi tam ekran modasına uymuş ve kavisli ekran olarak piyasaya çıkmıştır. Üretime sürülen bu model ile birlikte tüketiciler tam ekran bir telefonun düştüğünde daha çok darbe alacağını düşündükleri için doğal olarak bir güvenlik önlemi olarak ekran koruyucu arayışı içeresine girdiler. P20 Lite gibi bir modelin tam ekran ve kavisli yapısından dolayı normal sert yapılı bir ekran koruyucu ile yaptığınızda ekranın tam kapatmadığını göreceksiniz , bunun sebebi kavisli ekran yapısından kaynaklıdır.

Peki nasıl bir çözüm yapmalısınız ? Huawei P20 Lite modelinde ki kavisli ekran yapısından dolayı daha hafif ve ince bir malzemeden yapımı elde edilen Nano ekran koruyucularından tercih etmelisiniz.

Huwaei - Tam Kaplayan Ekran Koruyucu

Huawei P20 Lite – Tam Kaplayan Ekran Koruyucu

Nano çeşitli ekran koruyucu tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir nokta ise bu tür ekran koruyucu tiplerinde de gene ekranı tam kaplamayan modellerinin olduğudur. Bu sebeple tercih ederken üreticiyle iletişim kurarak tam kapladığına dair bilgi almalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM