Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
Huawei P8 Lite Wifi Sorunu Çözümü
17 Haziran 2017
Telefon önerileri

Huawei P8 Lite Wifi Sorunu Çözümü

Çin’in dev telefon ve telekomünikasyon firması Huawei firmasının büyük bir başarı yakalayacağını tahmin ederek cep telefonu piyasasına kazandırmış olduğu P8...

Çin’in dev telefon ve telekomünikasyon firması Huawei firmasının büyük bir başarı yakalayacağını tahmin ederek cep telefonu piyasasına kazandırmış olduğu P8 Lite modeli ile tahmin ettiği gibi geniş bir satış hacmi yakalamış olmaktadır. Müşterileri tarafından memnuniyet ile karşılanan P8 Lite, halen dünya üzerinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Bu derece tutulan ve müşterileri tarafından memnuniyet ile karşılanan P8 Lite, ne yazık ki bazı sorunlar ile gündeme gelmeye başlamıştır. Bu sorunların en başında birçok kullanıcısı tarafından dile getirilen Wifi sinyal sorunu olmaktadır. Zaman zaman Wifi bağlantısının kesildiği ve bağlanamadığı gerekçesiyle forum ve sosyal medyada şikayetlerini dile getiren P8 Lite kullanıcıları için bazı çözüm yolları söz konusu olmaktadır.

Huawei P8 Lite Wifi Sorunu Nedenleri ve Çözümü

Genel olarak Huawei P8 Lite Wifi bağlantı ve sinyal alamama sorununun kaynaklanmakta olduğu birçok neden söz konusu olmaktadır. Bu nedenlerin en başında yazılımsal sorunlar gelmektedir. Her yazılımsal sorunda olduğu gibi bu durumda da telefona reset atmak gerekmektedir. Bu sayede telefonda yer alan birçok olumsuz durum telefonun fabrika çıkışına dönmesi ile son bulabilecektir.

Eğer P8 Lite modelinizde Wifi sorunu kendisini IP adresi alınamıyor olarak tanımlamakta ise indireceğiniz Wifi fixer Android uygulaması ile yine bir çözüm sağlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Yine ayarlar kısmından ayarlanmakta olan telefon uyku modunda iken ağlara bağlanma şeklindeki bir seçimin gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Eğer bu mod aktif değil ise telefonunuzun tuş kilidi kapalı iken Wifi bağlantısı güç tasarrufu açısından kesik olacaktır. Genel olarak Huawei P8 Lite cihazlarda görülen sorunların en başında bu durum gelmektedir. Eğer bu uygulamalara rağmen bir çözüm söz konusu değil ise cihazın teknik servis danışmanlığında gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Huawei P8 Lite Wifi Sorunu Çözümü
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Huawei Nerenin Malı başlıklı makalemizde Huawei hangi ülkenin malı, Huawei menşei ve Huawei Nerenin hakkında bilgiler verilmektedir.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi

evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor