Huawei P9 Wifi Bağlanmıyor

Paylaş
 

Dünya genelinde telekomünikasyon alanında önemli bir hizmet sunmakta olan Huawei, cep telefonu sektöründe de önemli ve geniş çaplı bir hizmet sunmaktadır. Bu alanda hizmet sunmaya başladığı andan beri piyasaya gerek donanımsal gerekse yazılımsal anlamda başarılı modeller sunmuş olan Huawei geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır.

Piyasaya sunmuş olduğu P9 modeli ile önemli bir başarı yakalamış olan Huawei, işlemci, kamera ve benzeri daha birçok beklenen özellikler alanında büyük bir beğeni toplamıştır. Bu alanda büyük bir beğeni toplamı olan P9 aynı zamanda bazı forum sitelerinde hakkında birçok şikayet almış bulunmaktadır. Bu şikayetlerden en fazla görüleni ise Huawei P9 cihazının Wifi bağlantısı kuramaması olmaktadır.

Huawei P9 Wifi Bağlanamama Sorunu

Huawei firmasının geniş bir kitle tarafından beğeni toplamış olan modeli P9 hakkında forum ve sosyal medyada sıkça karşılaşılan Wifi bağlanamama sorunu birden fazla nedenden kaynaklanıyor olabilmesi mümkündür. Genel olarak bu sorun en fazla yazılımsal bazı hatalardan dolayı kaynaklanıyor olmaktadır. Genel olarak yazılımsal hataların çözümü cihaza reset atılması ile çözüme kavuşturulmaktadır. Reset atılan cihaz fabrikadan çıkıştaki yazılım niteliğine döneceğinden dolayı önerilen uygulamalardan birisi olmaktadır.

Yine Huawei P9 modelinin Wifi bağlanamama sorunu çözümlerinden bir tanesi de üçüncü taraf bazı uygulamaların Wifi bağlantısı için kullanılması ile olabilmektedir. Bazı Android programları ile Wifi bağlantısını gerçekleştirmek ve gerekli ayarların temin edilmesi mümkün olmaktadır.

Bir diğer Wifi bağlanamama sorunu ise telefonun güç modunda olmasından kaynaklı olabilmektedir. Genel olarak Android telefonlarda bulunan bir özellik ile güç tasarrufunda olan ya da uyku modunda olan telefonlar Wifi bağlantısını kesmektedir. Bu amaçla ayarlar kısmından telefon uykuda iken güç tasarrufu sağlanması amacı ile Wifi bağlantısının kesilmesi seçeneğinin iptal edilmesi gerekmektedir.

Huawei P9 Wifi Bağlanmıyor
4 (80%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Huawei P9 Görüntülü Arama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde görüntülü arama ayarları vodafone, görüntülü konuşma nasıl yapılır avea ve turkcell görüntülü arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor