Instagram’da bilmeniz gereken ve işinize yarayacak 4 ipucu

Paylaş
 

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram üzerinde kullanıcıların merak ettiği önemli ipuçları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Son zamanlarda giderek kullanımı artan ve getirdiği yenilikleri ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Instagram’da işinize yarayacak olan ipuçlarını açıklayalım.

İlk olarak Instagram üzerinde paylaştığınız fotoğraflarınızda yer bildirimi yapılan durumları kaldırmak olacaktır. Instagram kullanarak paylaştığınız fotoğraflarda yapılan yer bildirimlerinden kurtulmak için yapmanız gereken fotoğraflarınızın üstüne tıklayarak yer bildirim yapılan yere sizleri doğrudan götürecek olan Instagram’ın düzenle kısmına girerek bu yer bildirimlerini kaldırabilirsiniz. Bunu kaldırmak istemenizin nedeni paylaşımlarının çoğunu evinden yapan kullanıcılarının adreslerini gizleme konusunda titizliğini açıklayabilirim. Tabi bunu yaparken fotoğraflarınızı değil sadece yer etiketlerini kaldıracaktır. Bu ayarı aynı zamanda ayarlar bölümüne yer alan yer bildirimleri butonunu kapatarak da yapma şansınız bulunmaktadır.

Bir diğer özellikte Instagram fitlerlerini kullanarak fotoğraf kaydetme özelliği. Burada yapmanız gereken telefonunuz wifisini veya mobil bağlantısını kapatmak olacaktır. Instagram üzerinde kullanıcılarına sunulan fitlerleri kullanarak sizlerde fotoğraf kaydetmek için bu yukarda söylediğimiz seçenekleri kapattıktan sonra Instagram’a giriş yaparak burada istediğiniz fotoğraf üzerinde Instagram filtrelerini kullanarak paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Burada filtre uyguladığınız fotoğraf Instagram’a yüklenemeyecek ancak Instagram’da kullanmış olduğunu filtreli fotoğraf telefonunuzun galerisine Instagram filtreli şekilde kaydedilmiş olacaktır.

Bir diğer özellik ise istenmeyen fotoğrafların otomatik olarak Instagram hesabınıza eklenmesini engellemek olacaktır. Burada arkadaşlarınızın eklediği fotoğraf direk olarak sizin hesabınıza geldiğinden dolayı burada görünmesini istemediğiniz fotoğrafları kaldırmak için olduğum fotoğraf bölümüne gelerek burada bulunan ayarlar tuşuna bastığınız zaman karşınıza çıkan menüde yer alan otomatik ekle durumunu pasif yapmanız gerekmektedir. Alt tarafta bulunan elle ekle seçeneğini aktif yapmanız durumunda fotoğraf sizin isteğiniz dışında eklenemeyecektir.

Son olarak bilmeniz gereken bir özellik ise sadece İOS kullanıcılarını ilgilendirmektedir. Android kullanıcılarına sunulmayan bu özellikle Instagram’da fotoğraflar zoom yapma. Bunun için yapmanız gereken İOS telefon sahiplerinin ayarlar menüsüne girmesi olacaktır. Burada genel başlığı adı altında bulunan erişilebilirlik menüsüne giriş yapıyorsunuz. Burada ikinci sırada karşımıza çıkan büyütme işaretini pasif olduğunu göreceksiniz. Bunun aktif hale getirdikten sonra Instagram üzerinde zoom yapma imkanınız bulunmaktadır. Instagram üzerinde bu zoom özelliğini kullanabilmeniz için yapmanız gereken bir diğer detay ise üç parmağınız ile birlikte zoom yapmak istediğiniz fotoğrafa tıklamak olacaktır. Ancak 3 parmak özelliğini unutmayınız.

İşte Instagram kullanıcılarının merak ettiği özellikler hakkında yapmanız gereken ipuçları.
Instagram uygulamasının android versiyonu için bu bağlantıyı ve ios versiyonu içinse bu adresi kullanabilirsiniz.

Instagram’da bilmeniz gereken ve işinize yarayacak 4 ipucu
Oyla

Bir önceki yazımız olan İphone ile Instagram için fotoğraf çekimi başlıklı makalemizde instagram fotoğrafları, iphone ve iphone dan fotoğraf çekme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM