iOS 10 Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Apple şirketinin her yıl düzenli olarak düzenlediği WWDC etkinliğinden sonra geliştiriciler için duyurmuş olduğu iOS 10 Beta sürümünü yayınlamış bulunmaktadır. Bu doğrultuda bu iOS 10 sürümünü nasıl yükleyebiliriz? İşte sizlere bu yazımızda ihtiyacınız olan iOS 10 sürümünün kurulumunu anlatacağız.

Apple şirketi, WWDC 2016 etkinliğinde tanıtmış olduğu iOS 10 işletim sisteminin geliştiriciler için hazırlamış olduğu iOS 10 Beta sürümünü dün itibariyle kullanıcılarına yayınladı. Peki buraya kadar herşey normal fakat iOS 10 nasıl yüklenir? Bu çözümlerin çeşitleri videolarını da bulabilirsiniz.

iOS 10 Nasıl Yüklenir?

iOS 10 sürümünü yüklemek için öncelikle Apple cihazınızın yeni tanıtılan iOS 10 sürümünü desteklemesi gerekmektedir. iOS 10 güncellemesini alacak cihazlar sıralı olarak verilmiştir. İşte bu cihazlar; iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air2, iPad Air, iPad 4, iPad 3, iPad 2, iPad 1, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 6 ve iPod touch 5 cihazları bu sürümün güncellemesini alacaktır.

Apple Cihazınızın Yedeğini Almayı Unutmayınız

Apple şirketi tarafından yayınlanan iOS 10 sürümünün şu an için henüz Beta yani geliştiriciler için yayınlanan bir versiyonu olduğunu ve stabilizasyon gibi konularda sorunlar da çıkarabileceğini hatırlatmkata fayda görüyorum. Cihazınızda bu tarz problemler yaşamamak istiyorsanız bunun için iOS işletim sistemine sahip cihazınızı Beta yani ara sürümüne geçirmeden önce yapmanız gerekenlerin başında yedekleme yapmanız gerekir ki bu işlemi yapmanız da fayda olacağını görüyoruz.

Bu işlem için iTunes’u açtıktan sonra da kenar çubuğunda yer alan özet kısmına tıklayıp, açılan sekmede Şimdi Yedekle butonu yer almaktadır ve bu butona basın. Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra ise cihazınızın beta sürümüne yükseltilmesini sağlayın ve beta sürümüne geçin daha sonra oluşabilecek herhangi bir sorun sonrasın da yedek dosyalarınıza geri dönme imkanı elde edebilirsiniz.

Apple Cihazınıza Gerekli Profilleri Yükleyiniz

Yedekleme işlemini de bitirdikten sonra iOS cihazınızdan yükleme bağlantısına tıklamanız yeterli ve sonrasında gerekli profillerin iOS cihazınıza yüklemesini sağlayınız. Bunun için yapmanız gerekenler yükleme bağlantısına tıkladıktan sonra da ekranınızda karşınıza çıkacak olan adımları takip etmeniz yükleme için yeterli olacaktır.

Apple Cihazınızı iOS 10’a Güncelleyiniz

iOS 9.3.2 ve üzeri yüklü Apple cihazlarınızdan gerekli profilleri yükleme işlemlerini tamamladıktan sonra ise, Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek güncelleme menüsüne gelin ve iOS 10 Beta sürümünüzü cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bu yazımızda size kolay bir şekilde iOS kurulumunu anlattık.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM