iOS iPhone Cihazınızda Ekran Görüntüsü Alma

Paylaş
 

iOS iPhone Cihazınızda Ekran Görüntüsü Almayı Oldukça Kolay Hale Getirdi

iPhone telefonunuzun ekran görüntüsünü almak beğendiğiniz videodan bir kesit almak, sevdiğiniz oyunda geldiğiniz bir aşamaya geldiğinizde onu kaydetmek, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya üzerindeki yorumları kaydetmek, cihazınızda ya da herhangi bir uygulamada karşılaştığınız bir hatayı rapor etmek için, kısacası telefonun ekranında gördüğünüz her şeyi kaydetmek için oldukça önemli bir seçenektir. iPhone6 ve iPhone 6 Plus sonrası kilit açma ve kapatma tuşunun yeri değişse de iPhone cihazlarda ekran görüntüsü almak halen kolay bir işlem.

iphone-ekran-goruntusu-almaiPhone Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

  1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz uygulama ya da video sahnesine, her neyin görüntüsünü almak istiyorsanız oraya gelin.
  2. İstediğiniz görüntü ekrandayken Ana Sayfa tuşu(1) ve ekran açma kapama tuşuna(2) basılı tutun. Eğer her iki tuşa da aynı anda basmayı başaramazsanız ya uygulamadan çıkarsınız ya da yanlışlıkla Siri’yi açarsınız.
  3. Her iki tuşa da aynı anda bastığınızda iPhone’nunuzun ekranı bir anlık kararıp tekrar aydınlanacak ve kamera / deklanşör sesi duyacaksınız ve ekran görüntüsü Fotoğraflar kısmına kaydedilecek. Fotoğraflar içerisinde Ekran Görüntüleri klasöründe görebilirsiniz.
  4. Ana ekranınıza gelip Fotoğraflar uygulamasını açın.
  5. Fotoğraflar kısmından en alta doğru ilerleyin ve Ekran Görüntüsü klasörünü göreceksiniz.
  6. Üzerine tıklayarak, düzenleyebilir, paylaşabilirsiniz.
  7. iPhone ile aldığınız ekran görüntüsünü tıpkı kamera ile çektiğiniz fotoğraflar gibi paylaşabilirsiniz.
iOS iPhone Cihazınızda Ekran Görüntüsü Alma
Oyla

Bir önceki yazımız olan iPhone Telefonunuzun Batarya Performansını Arttıracak 12 iPucu başlıklı makalemizde 12 ipucu, arttırma ve batarya performansı artırma hakkında bilgiler verilmektedir.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Iphone ekran görüntüsü Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Iphone ekran görüntüsü
Ziyaretçi
Iphone ekran görüntüsü

Eski telefonumda elimi ekrana okutarak alıyordum iphone a geçince bulamamıştım sayenide nasıl iphone la ekran görüntüsü alınacağını öğrendim teşekkürler.

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM