Iphone 6 ve Iphone 6 plus ekran kırılma sorunu

Paylaş
 

Iphone 6 ve Iphone 6 plus ‘ın sorunlarından biride ekran ‘ın kırılması veya çatlamasıdır. Bazı düşme testlerinden geçemeyen Iphone 6 ve Iphone 6 plus kırılma , çatlama sorunu yaşayabiliyor.

Bunun için de müşteri hizmetlerin de saygınlık kazanmış Apple Şirketi Iphone 6 ve Iphone 6 plus kullanıcıları için çeşitli çözüm önerileri için çalıştı.

Herkesin başına gelebilecek olan sorunların başında da telefon kırılması gelir. Bir an dalgınlığınıza gelebilir , ani bir reflekste bulunabilirsiniz . Akıllı telefon olarak adlandırdığımız dokunmatik delefonların her geçen gün farklı özelliklere bürünmesinin ötesinde birde sürekli olarak ekranlar değişim içindedir . Dokunmatik telefonların yüz üstü düşmeleri sonucu hasar görmemeleri büyük sürpriz olur . İşte bu yüzden aşırı dikkatli davranmamız gerekiyor . Kullanıcı hatalarının dışında oluşan kırılma çatlama gibi noktalarda cihazınızı üreten firma sorumluluk sahibidir . Apple gibi senelerdir başarıyla bu kulvarda mücadele eden bir markada ekran kırılma gibi bir sorun oluşması gerçekten üzücü ancak Apple bundan sonra çok daha dikkatli davranacak gibi bir hazırlık içerisinde.

Iphone 6 ‘nız kırıldığında herkes gibi sizde yetkili bir servisin yolunu tutarsınız. Ancak yetkili servis 1.000 TL – 1500 TL gibi bir para karşılığında ekranınızı değiştirebilirsiniz sizde bunu pahalı bularak tekrar dönebilirsiniz. Telefonun ekranı için telefon kadar bir parayı çok bulabilirsiniz. İşte bunun için Apple Şirketi diğer şirketlerde kolay kolay bulunmayan bir düzenlemenin altında imzasını atıyor . Yani App Store üzerinden cihaz değişimi yapılabiliyor.

Apple Şirketi bu konuda size 2 seçenek sunuyor bu seçenekler ekran değişimi ve telefon değişimidir. Eğer ekran değiştirmek isterseniz Apple Şirketi 350 TL ile 550 TL arasında bir fiyat ile değiştirebilirsiniz. Ben telefonu değiştirmek istiyorum dediğini zaman  Apple Şirketinin yardımları ile 900 TL – 1.300 TL arasında bir fiyat ile telefonunuzu değiştirebilirsiniz. Değişimler yetkili servislere göre daha kısa sürede oluyor ve yetkili servislere göre fiyatları biraz daha uygun.

Telefon düşme sırasında ekranından başka bir yeri zarar görmüş ise en mantıklı olan telefon değişimidir. Telefon değişimi ancak 1 sefere mahsustur.

Ancak siz cihazınızın başına kırılma veya çatlama gelmeden orjinal ekran koruyucusu ile Ipone 6 ve Iphone 6 plus ‘ınızı böyle bir sorundan korumuş olursunuz.

Iphone 6 ve Iphone 6 plus ekran kırılma sorunu
5 (100%) 4 oy

Bir önceki yazımız olan İphone 6 ve İphone 6 Plus Bükülme Sorunu başlıklı makalemizde ios, iphone ve iphone 6 hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM