iPhone 6 ses gitmiyor

Paylaş
 

iPhone telefonlar genel olarak dayanıklılık ve stabil olmalarıyla ön plana çıkmaktadırlar. Ancak her ne kadar iPhone telefonlar dayanıklı ve stabil olsalar da yazılım güncellemesinden sonra iPhone 6 ses gitmiyor gibi birtakım aksaklık ve problemler meydana gelebilmektedir.

Bu sorunlardan en başta geleni de hiç şüphesiz karşıya ses gitmemesidir. Siz de sistem güncellemesinden sonra karşıya ses gitmemesi gibi bir problem yaşarsanız şayet aşağıda size söyleyeceğim yönergeler ile bu problemi kolay bir şekilde aşabilirsiniz. Bazı iPhone kullanıcıları sesin cızırtılı ya da boğuk gelmesinden şikayetçi olurken bazı iPhone kullanıcıları da sesin hiç gelmemesinden şikayetçi oldu. Bu hataya maruz kalan kişi sayısı da bir hayli fazla idi. Hatta ve hatta bir ara iPhone destek merkezinin uzunca bir süre telefonları meşgul çalmak zorunda dahi kaldı.

iPhone 6 ses gitmiyor

Sesin cızırtılı ya da boğuk gelmesi veya hiç gelmemesi donanımsal bir problem olabildiği gibi yazılımdan da kaynaklanan bir problem de olabilmektedir. Eğer ki iPhone’unuzun ses problemi yazılımdan kaynaklanıyorsa aşağıdaki adımları eksiksiz yerine getirirseniz sorununuz çözülecektir. Bu sayede avuç dolusu parayı iPhone’unuzun tamir edilmesi için harcamak zorunda kalmazsınız. Evvela iPhone’unuzu kapatın ve tekrar açın sonrasında ses sorununun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Tabi ahize ayarlarının da düzgün olup olmadığını da kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Kapayıp açma işleminden sonra halen aynı sorunu yaşıyorsanız telefonunuzun üzerinde yer alan jelatin kabını çıkarın zira bu jelatin telefonun ekranını korumak amaçlı değil hoparlörü dış etkenlere karşı korumak amaçlı kullanılmaktadır.
Ayarlar>Genel>Erişebilirlik yolunu izledikten sonra “Telefon Gürültüsünü Gider” kısmını pasif hale getirebilirsiniz. Bu da ne ses probleminizi gidermenize yardımcı olacak bir diğer yöntemdir. Yahut Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>İşitme Cihazları>İşitme cihazı modunu aktif edin.  Ayrıca telefonunuzda yer alan widgetları da kaldırmanız önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM