iPhone 7 Çıkış Tarihi Özellikleri ve Fiyatı

Paylaş
 

iPhone 7 çıkış tarihi Türkiye
iPhone 7 Beklenen Özellikler Neler
iPhone 7 Satın Almak için En Büyük 5 Sebep
Yeni iPhone 7 Su Geçirmez Olacak!
iPhone 7 Çıkış Tarihi Özellikleri ve Fiyatı

Yeni iPhone 7 Çıkış Tarihi Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 7 Çıkış Tarihi Özellikleri ve Fiyatı,iphone ios 7 ne zaman çıkacak? iphone çıkış tarihi belli oldu mu? iPhone 7 hangi özelliklere sahip olacak? gibi sorulara makalemizde cevap vermeye çalışacağız.

 

Söylentilere göre, yeni iPhone 7 beklendiği gibi çok üst düzey bir telefon olacak ve iphone 7 çıkış tarihi önümüzdeki yılın son çeyreğinde satışa sunulacak. Henüz ortada iPhone 7 ile birlikte iPhone 7 Plus’da gelecek mi kesin bir bilgi yok, bazı güvenilir kaynaklar sadece iPhone 7 olacak derken, bazı güvenilir kaynaklarsa, teknoloji devi Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus da yaptığı gibi iPhone 7 Plus’ı da iPhone 7 ile birlikte tanıtması bekleniyor.

Bizce iPhone 7, 2016 yılının en merakla beklenen telefonu. Çıkışını tıpkı iPhone 6S’de olduğu gibi kış aylarında herhangi bir zaman yapabilir. Yeni iPhone 7 önceki telefonlardan birazcık daha büyük olacak ve tabi ki üst seviyede yeni teknolojilere sahip olacak. “Cupertino” dan (Apple’ın merkez binası) beri Kaliforniya merkezli olan Teknoloji devi, her zaman yeni IOS’u yeni jenerasyon iPhone tanıtmadan hemen önce çıkartıyor. iPhone 7 yeni bir kullanıcı arayüzü, daha akıllı SIRI, çok hızlı bir işlemci ve daha keskin fotoğraflar çekmek için geliştirilmiş bir kamera gibi yeni bir sürü özellik ile birlikte en son işletim sistemi ile beraber gelecek.

iPhone 7 Çıkış Tarihi Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 7 Çıkış Tarihi Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 7 çıkış tarihi

Eğer iPhone 7’nin kardeşlerini de incelersek Apple, her ne kadar bazen çok değişik tarihlerde tanıtsa da genel olarak tanıtımlarını yapmak için belirli tarihleri seçiyor. Eğer apple iPhone 5, 5S ve 5C, iPhone 6, 6Plus ve 6S için kullandığı döngüyü kullanırsa, yeni iPhone 7’nin 2016 Eylül ayında çıkacağını ön görebiliriz.

İlk iPhone 2007 yılında satışa çıkmıştı ve onu takip eden iPhone 3G, iPhone 3G S, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S and 5C, iPhone 6, 6 Plus ve şimdi de iPhone 6S ile tüm zamanların en heyecanlandıran tüketim malzemelerinden birisi haline geldi.

Model                                 Çıkış Tarihi

iPhone                                 Haziran 2007

iPhone 3G                            Haziran 2008

iPhone 3Gs                          Haziran 2009

iPhone 4                               Haziran 2010

iPhone 4S                             Ekim 2011

iPhone 5                               Eylül 2012

iPhone 5S ve 5C                   Eylül 2013

iPhone 6 ve 6 Plus                Eylül 2014

iPhone 6S                            Eylül 2015

iPhone 7                             Eylül 2016 (beklenilen)

Eğer Apple’ın izlediği yola bakarsak, ilk dört jenerasyon iPhone Haziran ayında satışa sunulmuştu. Bir sonraki nesil olan iPhone 4S ise bir sonraki yılın ekim ayında satışa sunulmuştu. Bunun asıl sebebi ise Apple’ın iPhone 4 ile beklenmedik bir başarı yakalamış olması ve bu yüzden piyasaya yeni bir telefon sürmek istememiş olması.

Bu değişiklikten sonra teknoloji devi, yeni iPhone’ları her yıl eylül ayında satışa sunmaya başladı. iPhone 7’de de Apple’ın aynı döngüyü takip edeceğini düşünüyor ve yeni iPhone 7’nin 2016 Eylül ayında satışa sunulacağını tahmin ediyoruz. Ancak tekrar yeni iPhone 7’nin satışa sunulma tarihi tamamen şirketin bir stratejisine dayalı olacak hatırlatmakta fayda var.

iPhone 7 Özellikleri

 

Konumuz özellikler olunca, henüz o konuda sızmış pek bir haber yok ancak yeni çıkan iPhoneların yeni iOS işletim sistemi ile satışa sunulmaları ( S ve C versiyonları hariç) bir gerçek. Bu yüzden iPhone 7 yeni iOS işletim sistemi ile birlikte satışa sunulacak.  Bu da demek oluyor ki yeni iOS büyük ihtimalle en geç 2016 Eylül’de tanıtılmış olacak.

Eğer ekran büyüklüğü hakkında konuşuyorsak, cihaz atalarından biraz daha büyük olacak. Örneğin; iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 4.7 ve 5.5 inçlik ekran boyutlarıyla satışa sunulmuştu. Yeni çıkacak iPhone 7’de ise büyük ihtimalle 5.8 inçlik bir IPS ekran olacak. Konumuz kamera olduğunda ise yeni iPhone 7 geliştirilmiş 13 mega piksellik, otomatik görüntü sabitleyici destekli bir kameraya sahip olacak.

 

iPhone 7 Fiyatı

Geçen yıl iPhone 6’nın 3.000 tl civarında bir fiyattan satışa sunulduğunu göz önüne alırsak yeni iPhone 7’nin de bu fiyat çerçevesinde hatta biraz daha pahalı olmasını beklemek yanlış olmaz. Tabi ki iPhone 7 tarifeli olarak da satışa sunulacak ancak fiyatların ne seviyede olacağını zaman gösterecek.

iPhone 7 Çıkış Tarihi Özellikleri ve Fiyatı
5 (100%) 2 oy

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
takipçi satın al instagram marka tescili evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor