iPhone 7 ne zaman çıkacak? iPhone 7 Türkiye çıkış tarihi

iphone 7 ne zaman çıkacak
Paylaş
 

Hikaye bundan 9 yıl önce başladı. 29 Haziran 2007 tarihinde teknoloji devi Apple adını iPhone akıllı telefon serisi ile tüm kitlelere duyurma konusunda atabileceğini en büyük adımını atmıştı. Sokakta soracağımız herkesin “ Ayfon 7 “ hakkında bilgi sahibi olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil. Son yıllarda oldukça büyük bir atılım yaparak teknolojide bir dev haline gelen Apple, akıllı telefon sektöründeki birinciliğini yeni modelleri ile de korumaya devam ediyor.

İlk iPhone’nun satışa sunulduğu tarih üzerinden geçen zaman iPhone’ları değiştirdi fakat iPhone hala popülerliğini koruyor ve gelişiyor. Zaman içinde akıl almaz ölçüde gelişen iPhone bundan 9 yıl önce başladığı serüvene iPhone 7 ile devam ediyor. iphone 7 ne zaman çıkacak sorusunu şimdilik Apple takvimlerine bakarak 2016 yılının son çeyreği olarak cevaplayabiliyoruz. Fakat Apple’ın herhangi bir sürpriz yapıp yapmayacağı ise belli değil.

iPhone kullanıcıları ve yeni telefon arayışında olan pek çok kişinin dört gözle beklediği iPhone 7 tabi ki de yepyeni özellikler ile gelecek. Şimdiden iPhone 7 özellikleri konusunda pek çok yeniliği barındırıyor diyebiliriz.

iPhone 7 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

iphone 7 ne zaman çıkacak

iphone 7 ne zaman çıkacak

iPhone 7 Özellikleri – iphone 7 ne zaman çıkacak

Apple, yenilikçi bakış açısıyla yıllardır teknolojide gözde olmaya devam ediyor. Resmi bir açıklama olmadan şimdilik sadece güçlü tahminler ve fısıltılardan ibaret olan iPhone 7 özellikleri yakında kesinleşecek olsa da şimdi de güçlü tahminleri sizinle paylaşabiliriz.

 

Şu an için iPhone 7 tasarımı tam olarak bilinmese de bilinen tek bir şey var o da iPhone 6 ve iPhone 6s akıllı telefonlarına göre daha ince olacağı. İncelik yarışına yeni bir boyut getirecek olan iPhone 7 tasarımı sevenlerini mutlu edecek gibi görünüyor. Aynı zamanda çerçevesiz bir tasarıma geçileceği de sık duyulan özellikler arasında. Bu çerçevesiz tasarımın safir kristal cam ekran ile birleştirileceğine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Apple’ın safir kristal cam üreten bir firma ile anlaştığı söylentisi de bu özelliği destekler nitelikte. Safir kristal cam ile birlikte iPhone 7 çizilmez bir ekrana sahip olacak gibi görünüyor. iphone 7 ne zaman çıkacak sorusu cevaplandığında umarız ki gördüğüm şey bir safir kristal camlı iPhone 7 olur…

 

iphone 7 ne zaman çıkacak

iphone 7 ne zaman çıkacak

Ekran çözünürlüğü hakkında gelen fısıltılar da gözden gelinemez derecede önemli. iPhone 6 ve iPhone 6s cihazlarında gördüğüm Full HD çözünürlüğün yerini Quad HD çözünürlüğe bırakacağı önemli beklentilerden birisi.

iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusu ile birlikte aydınlanacak olan tüm bu özelliklerden olan ekran çözünürlüğü özelliği de yakın zamanda açıklanır diye tahmin ediyoruz.

 

iPhone 7 özellikleri konusunda bir diğer beklenen yenilik ise kablosuz şarj özelliği. Samsung ile birlikte akıllı telefonlarda beklenen bir özellik haline gelen kablosuz şarj özelliği iPhone 7 için de oldukça olası görünüyor.

 

Herkes tarafından beklenmeyen ve oldukça şaşırtıcı bulunan bir diğer güçlü söylenti ise su geçirmez bir iPhone çıkacak oluşu. Sadece dışı ve devre kartları değil tüm telefonun suya dayanıklı olacağı söylenirken iPhone 7 çıkış tarihi hakkındaki heyecan da bu söylenti ile birlikte ciddi ölçüde arttı.

iPhone 7 çıktı mı? iPhone çıkış tarihi Türkiye

Tüm dünya tarafından Apple firmasının tam bir teknoloji çılgınlığına dönüştüğünü görmek zor değil. Çıkan her yeni model bir önceki modeli ekarte ederken Apple severler de hep en yeni modele sahip olmak istiyorlar. Yepyeni özellikleri ile önceki iPhone’lar ile keskin bir şekilde ayrılacak olan ayfon 7 de bu çılgınlığın kesinlikle bir parçası olacak.

iPhone 7 Türkiye çıkış tarihi ve iphone 7 ne zaman çıkacak gibi sorular bu aralar yılın son çeyreğine yaklaşmamızla oldukça arttı. Apple takvimine göre genellikle Eylül ayında yapılan telefon tanıtımları ayfon 7 için değişecek mi merak konusu. Haziran ayına girmemizle birlikte heyecan veren bekleyişin artması da sevenleri oldukça sabırsızlandırmış görünüyor.

Umarız Apple kısa zamanda yapacağı sürpriz ve açıklamalarla kullanıcılarını sevindirir ve iphone 7 ne zaman çıkacak sorusuna pek çok kişi yanıt bulabilir.

 

iPhone 7 ne zaman çıkacak? iPhone 7 Türkiye çıkış tarihi
5 (100%) 2 oy

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM