iPhone 7 Plus İle Yaşadığımız Sorunlar

Paylaş
 

Az bir süre kadar kullanmış olduğumuz iPhone son modeli olan 7 Plus modelin de bazı sorunlar oluşmaya başladı. Şebeke bağlı olmasına rağmen telefonun çekmemesi ulaşılamıyor olması ve bataryanın da çıkarmış olduğu bazı sorunlar var.

Uzun Kullanım Testinin tamamlanması için uzun süren zamandan bu yana kullanımda olduğumuz iPhone 7 Plus modelin de maalesef ki bazı sorunlar karşımıza çıkmaya başladı.

iPhone 7 Plus ile yaşadığımız sorunlar

İlk olarak karşımıza gelen önemli bir sorundan bahsedelim. Bu sorunumuzda telefon da şebeke bağlı görünüyor olmasına rağmen telefonun yani şebekenin çekmemesi ve gelen aramalarda ulaşılamaması iPhone 7 Plus modeli ile ilgili yaşadığımız en büyük ve önemli bir sorundur.

Operatörün adının dahi yazmasına rağmen yani şebekemizin bağlı olarak gözükmesine rağmen gelen aramalara da cevap veremiyor oluşumuz ve üstelik çekme sorunumuzun da olmadığı zamanlarda iken birkaç dakika sonra ise telefonunuza arama geldi mesajı geliyor ve mesajda yine telefonunuzun açık olduğu bilgisi sizi arayan kişiye ulaştırılıyor bilgisi yer almaktadır. Ayrıca sorunun çözümleri için de uğraştık olası bir kullanım hatası olmasından dolayı fakat telefonun yazılımını dahi sıfırlamamıza rağmen bu problemin çözüme kavuşturamadığımızı da belirtelim.

 iPhone 7 Plus modeli ile kullanımda karşımıza çıkan ikinci sorunumuz ise batarya problemi. Normalde zamanlarda ekran kapalı iken çok düşük seviyelerde güç tüketimi yapan iOS, bu yeni kullanımda olduğumuz modeldeki sorun nedeni ile bataryayı su gibi içmekte. Geceleri telefonumuzu %50 batarya seviyesindeyken bırakıp uyuduğumuz da sabah baktığımızda telefonun şarjı çoktan bitmiş oluyor hatta ve hatta sabah için kurduğumuz alarm bile bu batarya sorunundan dolayı çalmamaktadır. Yani gece pil güzümüz tamamen bitmiş oluyor.

Bu da biz kullanıcılar için önemli bir sorun teşkil etmektedir zaten günümüzde artık pil gücü önemli bir etken olmaktadır. Prizlere bağlı bir yaşam sürmekteyiz bir de bu tip gereksiz sorunlar kullanım açısından biz kullanıcıları hayli zorlamaktadır. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki yaşadığımız bu ikinci sorunun yüksek bir olasılıkla sadece bize özel olarak kullandığımız telefon da olabileceğini belirtelim dedik. Pil gücünü kullanan uygulamalara da baktığımız zaman çok aşırı bir şekilde pil gücü kullanımına gerek duyan uygulama aktif değildi fakat neyden kaynaklandığını bizler de bilmiyoruz umarız bu sorunların çözümleri gelir. Şu anlık iki tane kronik sorunumuz var kullanmaya devam ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM