iphone açılmıyor

Paylaş
 

İphone açılmıyor, telefona dokunduğunuzda veya düğmelere bastığınızda yanıt vermiyor, ekranınız siyah ve donmuşsa şunları yapın:

  • İphone yeni açılıyor fakat başlangıç aşmasında takılmış olabilir. Açılmasını bekleyin veya kapatıp açın. Telefonu kapatıp açmak içindeki verileri silmez.

Bunun için;

  • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı yeniden başlatmaya zorlamak için: Uyut/Uyandır ve Sesi Kıs düğmelerine aynı anda basıp Apple logosunu görünceye kadar en az on saniye basılı tutun.
  • iPhone 6s ve öncesini, iPad veya iPod touch’ı yeniden başlatmaya zorlamak için: Uyut/Uyandır ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda basıp Apple logosunu görünceye kadar en az on saniye basılı tutun.
  • İphone hala açılmıyorsa belki şarjı azdır, şarja takın ve bir saat kadar şarj olmasını bekleyin. Birkaç dakika sonra şarj oluyor ekranını görmeniz gerekir. Bir saat içinde şarj oluyor ekranını görmezseniz veya güç kaynağına bağlayın ekranını görürseniz jakınızı, USB kablonuzu ve güç adaptörünüzü kontrol edin. Her şeyin sıkıca bağlandığından, temiz ve hasarsız olduğundan emin olun. Farklı bir USB kablosu veya güç adaptörü ile denemenizde yarar olabilir.
  • Bunları yapmanıza rağmen iphone gene açılmıyor, başlangıçta takılı kalıyorsa uzun süre Apple logosu ya da kırmızı veya mavi bir ekran görünüyorsa telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve iTunes’u açın. Ardından yine kapa aç yapın: Bunun için;

-iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta: Uyut/Uyandır ve Sesi Kıs düğmelerini aynı anda basılı tutun.

-iPhone 6s ve öncesinde, iPad veya iPod touch’ta: Uyut/Uyandır ve Ana Ekkran düğmelerini basılı tutun.

Apple logosunu gördüğünüzde düğmelerden parmaklarınızı çekmeyin. Kurtarma modu ekranını görünceye kadar basılı tutmaya devam edin.

  • İphone güncelleme sebebiyle açılmıyor olabilir geri yükleme veya güncelleme seçeneğini gördüğünüzde Güncelle’yi seçin. iTunes, verilerinizi silmeden iOS’u yeniden yüklemeye çalışır. iTunes, telefonunuz için gerekli yazılımı indirir. İndirme işlemi 15 dakikadan uzun sürerse aygıtınız kurtarma modundan çıkar, bu durumda 2. ve 3. adımları tekrarlamanız gerekir.

Tüm bunları denemenize rağmen iphone açılmıyor ise Apple destek birimini aramanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM