iphone arama yapılmıyor sorunu ve çözümü

Paylaş
 

İphone telefonunuzda arama yapamıyor veya gelen çağrıları alamıyorsanız sebebi şunlar olabilir;

·         Telefonunuzdaki bazı ayarlar aramayı engelliyor olabilir.

·         Yazılım güncellemesi gerekiyor olabilir.

·         Ağla ilgili bir sorun olabilir.

 

iPhone arama yapılmıyor ise; durum çubuğunda “Servis Yok” veya “Aranıyor” iletisini görürsünüz. Bu durumda;

·         iPhone ayarlarınızı kontrol edin.

·         Uçak modunu açıp kapatın. Bunun için Ayarlar’a gidin ve Uçak Modu’nu açın, birkaç saniye bekleyin ve sonra uçak modunu kapatın.

·         Rahatsız Etme ayarlarınızı kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Rahatsız Etme öğesine gidin.

·         Engellenen telefon numaraları olup olmadığını kontrol edin.Bunun için  Ayarlar > Telefon > Arama Engelleme/No. Belirleme’ye gidin.

·         Arama Yönlendirme ayarının açık olup olmadığına bakın. Bunun için Ayarlar > Telefon > Arama Yönlendirme öğesine gidin.

·         Yazılımınızı güncelleyin. Bunun için Operatör ayarları için güncelleme olup olmadığını kontrol edin. iOS yazılımı için güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Bazı güncellemeler için Wi-Fi bağlantısı gerekebilir.

·         SIM kartınızı çıkarıp tekrar takın

·         Sorun telefonunuzla ilgili değil de cep telefonu operatörünüzle ilgili olabilir. Operatörünüzle irtibat kurun. Çağrı merkezi ile görüşürken şunları kontrol edin:

– Hesabınız iPhone’unuzu kullanabileceğiniz şekilde ayarlanmış mı?

-Servislerde yerel bir kesinti var mı?

-Hesabınızda faturayla ilgili bir engelleme var mı?

-Operatörün sisteminde aramalarınızla ilgili hatalar var mı?

·         Ağ ayarlarınızı kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesine gidin. Bu işlem Wi-Fi parolaları, tercih edilen ağlar ve VPN ayarları da dahil olmak üzere kaydedilmiş tüm ayarları siler.

·         Başka bir konumdan, (açık ve yüksek bir yerden)  arama yapmaya veya almaya çalışın.

·         Başka bir ağ bandına geçin. Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri > LTE’yi Etkinleştir öğesine gidin ve LTE’yi, 4G’yi veya 3G’yi Etkinleştir’i (bu seçenek operatörünüze ve aygıtınızın modeline bağlıdır) kapatın.

 

Hâlâ iphone ile arama yapamıyor iseniz fabrika ayarlarına dönmeniz ve son seçenek olarak Apple destek birimini aramanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM