Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
iphone FaceTime araması yapamıyor
1 Mart 2017
Telefon önerileri

iphone FaceTime araması yapamıyor

Eğer iphone telefonunuzda FaceTime araması yapamıyor veya alamıyorsanız aşağıdaki seçenekleri deneyin. Bilindiği üzere  FaceTime’ı kullanmak için hücresel veya Wi-Fi bağlantınızın...

Eğer iphone telefonunuzda FaceTime araması yapamıyor veya alamıyorsanız aşağıdaki seçenekleri deneyin. Bilindiği üzere  FaceTime’ı kullanmak için hücresel veya Wi-Fi bağlantınızın olması gerekir. FaceTime Wi-Fi üzerinde geniş bant bağlantısı gerektirir.

FaceTime’da şu nedenlerden birinden kaynaklanan sorunlar yaşamanız mümkündür:

·         FaceTime ve FaceTime sesli arama tüm ülkeler, bölgeler veya operatörlerde kullanılamayabilir. Mesela Suudi Arabistan, Pakistan ve Dubai dahil olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nde satın alınan aygıtlarda kullanılamayabilir ya da görünmeyebilir.

·         Arama yönlendirme FaceTime’da kullanılamaz.

·         FaceTime aramasından telefon görüşmesine veya FaceTime sesli aramaya geçmeyi deniyorsanız.

Yukarıdaki nedenlerden hiçbiri sizin için geçerli olmadığı halde FaceTime araması yapamıyor veya alamıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyiniz:

·         Aygıtınızın Wi-Fi ile İnternet’e bağlandığından veya hücresel veri bağlantısı olduğundan emin olun.

·         İnternet erişimini sınırlandıran yöneltici, güvenlik duvarı veya güvenlik yazılımı kullanıyorsanız bunlar engel oluyor olabilir. Devredışı bırakmayı deneyin.

·         FaceTime’ı hücresel ağ üzerinden kullanmaya çalışıyorsanız, FaceTime için Hücresel Veri’yi Kullan özelliğinin açık olduğundan emin olun. Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Kullanılsın: öğesine gidin ve FaceTime’ı açın. Daha sonra Ayarlar > FaceTime öğesine gidin ve FaceTime’ın açıldığından emin olun.

·         “Etkinleştirme Bekleniyor” iletisini görürseniz FaceTime’ı kapatıp tekrar açın.

·          FaceTime ayarını görmüyorsanız, Ayarlar > Genel > Sınırlamalar öğesinde Kamera ve FaceTime’ın etkisizleştirilmediğinden emin olun.

·         Telefon numarasının veya e-posta adresinin doğru olduğunu kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat öğesine gidin, sonra Otomatik Ayarla’yı açın.

·         Telefonunuzu açıp kapatın

·         Güncelleme gerekiyor olabilir iphone telefonunuzu en son iOS sürümüne güncelleyin.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi