iPhone telefonlarda ağır çekim video kaydetme özelliği

Paylaş
 

Dünya’nın en popüler telefon markalarının başında gelen iPhone telefonlar özellikleri bakımından son zamanların en üst düzey telefonları arasında gelmektedir. Özellikle Apple firmasının üretimini yaptığı ve Dünya üzerinde en çok satılan akıllı telefonların açık ara başında gelen iPhone kullanıcılarının merak ettiği özelliklerin başında gelen ağır çekim video kaydetme özelliği hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizlere açıklayacağız.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine ve sonraki modellerine eklenen bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gerekenleri sizlere ince detayına kadar açıklayacağız. Apple firmasının başarılı bir şekilde telefonlara eklediği bu özellikle iki farklı modda kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. 120 kare saniye ve 240 kare saniye olarak kullanıcıların hizmetine sunulan bu ağır çekim modunu kullanmak için yapmanız gerekenleri açıklayalım.

Ağır çekim modunu kullanmak için yapmanız gereken iPhone telefonlarınızda bulunan kamera moduna girmek olacaktır. Burada ilk olarak karşımıza çıkan kamera yerine sola doğru kaydırma işlemi yapara video modunun hemen solunda bulunan ağır çekim modunu seçmek ilk işimiz olacaktır. Burada dikkat ederseniz aşağıda karşınıza saniye 240 kare olan mod ve 120 kare olan moddur.

İstediğiniz modu seçtikten sonra yapmanız gereken orta alanda bulunan kırmızı tuşa basmak olacaktır. Bu video çekme özelliğini aktif hale getirdikten sonra video çekimi sırasında fotoğraf almak isteseniz sol tarafta bulunan yuvarlak tuşuna basarak araya fotoğraf karesi ekleme şansını da bulmuş olacaksınız. iPhone telefonunuzda yer alan bu özelliği yine orta alanda bulunan tuşa basarak bitirme şansını yakalamış olacaksınız. Bu sayede sizlerde telefonunuzda yer alan bu özelliği yukarda bahsettiğimiz detayları kullanarak çekme şansını bulmuş olacaksınız.

iPhone telefonlarda ağır çekim video kaydetme özelliği
Oyla

Bir önceki yazımız olan İphone ile Instagram için fotoğraf çekimi başlıklı makalemizde instagram fotoğrafları, iphone ve iphone dan fotoğraf çekme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM