iPhone telefonlarda fotoğraf ışığı ayarlama

Paylaş
 

Fotoğraf makinelerinin yerini giderek alan akıllı telefonlarda kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan birisi de fotoğraflarda ışığı ayarlama sorunu gelmektedir. Özellikle burada son zamanların en çok tercih edilen telefonlarından olan iPhone kullanıcılarının yakından ilgilendiği fotoğraf çekimi hakkında sizlere önemli ipuçları vereceğiz.

iPhone modellerinin her geçen gün gelişen kamera özelliği ile birlikte artık fotoğraf çekerken ışık üzerine oynama şansının bulunması kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Burada gelen focus özelliği ile birlikte artık sizlerde iPhone telefonlarınızda daha kaliteli ve aydınlık fotoğraflar çekme şansını yakından bulmuş olacaksınız. Çünkü fotoğraf konusunda ışığın son derece önemlim olması kullanıcıların zamanla bunu anlamasına neden olduğundan dolayı günümüzde akıllı telefon kullanıcıları artık ellerinde bulunan cihazlardan en iyi fotoğrafı çekmek için araştırma yapmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken iPhone telefonunuzda bulunan kamera özelliğine tıklamak olacaktır. Bu özelliğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkan kamera ekranında sizlerin ışık ayarlama konusunda yapması gereken özellikleri açıklayalım.

Kamerayı açtıktan sonra ekrana hafif bir şekilde tıkladığımız zaman karşımıza telefonunun focus özelliği gelmektedir. Kare şeklinde olan ve yanında bir güneş simgesi bulunan bu özellikte ışığı açmak için elimizde yukarıya doğru kaydırma işlemi yaparak ışığı açma şansını yakalamış olursunuz. Eğer çekeceğiniz fotoğrafta ışık zaten fazla ise sizde kısmak istiyorsanız bu seferde tam tersini yani elinizde aşağı doğru kaydırarak ışığı kısmanızın mümkün olduğunu açıklamak istiyorum.

Özellikle bu işlemi yaparken ortamın ışığını iyi tespit etmek daha net ve kaliteli fotoğraf çekmenize imkan verecektir. İşte merak ettiğiniz iPhone telefonlarda ışık ayarlama detayları.

iPhone telefonlarda fotoğraf ışığı ayarlama
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan iPhone telefonlarda ağır çekim video kaydetme özelliği başlıklı makalemizde ağır çekim video kayıt, iphone 6 ve iphone 6 plus hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor