iPhone7 Dokunmatik Algılamıyor Sorunu ve Çözümü

Paylaş
 

Teknolojinin ilerlemesi ile daha gelişmiş bir noktaya gelmiş olan cep telefonu sektöründe bulunan en yaygın kullanım alanına sahip markaların başında iPhone gelmektedir. iPhone markası özellikle son zamanlarda piyasaya sürmüş olduğu iPhone7 gibi modeller ile yüksek satış hacimlerine ulaşmıştır. Birçok kullanıcının sahip olduğu bu model de elbette kullanıcı arttıkça ortaya çıkan sorunların tartışması da bir o kadar fazla olmaktadır.

Her cep telefonu modeline olduğu gibi iPhone7 modelinde de dokunmatik algılama sorunu gibi belli başlı problemler gün yüzüne çıkabilmektedir. Bunun gibi sorunların çözümü gerek kullanıcı tarafından gerekse teknik servis tarafından sağlanabilmektedir.

iPhone7 Dokunmatik Algılama Sorunu

Daha önce iPhone markasının eski modellerinde de gün yüzüne çıkmış olan dokunmatik algılamama sorunu genel olarak ekrandan kaynaklı olmayan bir problem olmaktadır. Modellerde daha hassas ve kullanışlı olarak sunulmak istenen bir dokunmatik algılayıcısından kaynaklanan bu sorun ne yazık ki ekranın tamamen kullanılamaz bir hale gelmesine neden olmaktadır.

Genel olarak iPhone7 modellerinde meydana gelmekte olan dokunmatik algılama sorununun çözülmesi amacı ile kullanıcıları ekranlarını değiştirmekte ve bunun için yüksek meblağlara dayanan fiyatlar ödeyebilmekteydiler. Fakat ekranın değiştirilmesi durumundan sonra bile dokunmatik algılamasında yine bir sorun oluşması yine görülebilmektedir. İşte bu durum problemin ekrandan kaynaklanmadığını göstermektedir.

iPhone7 Dokunmatik Algılama Sorunu Çözümü

Birçok iPhone7 kullanıcısı tarafından şikayet edilen konuların başında gelmekte olan iPhone7 dokunmatik algılama sorunu çözümü telefonun ekranının değiştirilmesinden ziyade Touch IC adı verilen bölümün değiştirilmesi ile alakalı olmaktadır. Bu alanın değişmesinden sonra sorunun çözüldüğü görülmektedir.

Dokunmatik algılama sorunu ile karşılaşan kişilerin bu konu ile alakalı olarak gittikleri teknik serviste sorunun ekrandan mı yoksa Touch IC’den mi kaynaklandığını sormalarında ve bu durumu hatırlatmalarında fayda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM