Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
iPhone7 Ekran Esnemesi Sorunu ve Çözümü
22 Mayıs 2017
Telefon önerileri

iPhone7 Ekran Esnemesi Sorunu ve Çözümü

Cep telefonu piyasasında son yıllarda çıkarmış oldukları basit ve kullanışlı, bir o kadar da lüks modelleri ile iPhone markası son...

Cep telefonu piyasasında son yıllarda çıkarmış oldukları basit ve kullanışlı, bir o kadar da lüks modelleri ile iPhone markası son olarak iPhone7 modelini çıkararak kullanıcılarını geçtiğimiz günlerde haddinden fazla sevindirmişti. Birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmakta olan iPhone7, çıkmasından kısa bir süre geçtikten sonra bazı sorunları da gün yüzüne çıkarmaya başlamıştır.

iPhone7 sorunlarından en çok yaygın olanlarından bir tanesi ekranının esnemesi sorunu olmaktadır. Genel olarak ekranında bir esnemeden dolayı estetikliğinde bozulmalar meydana gelebilmekte olan modelin en çok bu konu hakkında şikayet aldığı durumu genel olarak sosyal medya ya da forumlar üzerinden görülebilmektedir.

iPhone7 Ekran Esnemesi Sorunu

Son yıllarda dünya genelinde rekor satışlar ile muhteşem telefon modellerine imza atan Apple, özellikle iPhone7 modeli ile birçok kullanıcıyı memnun etmeyi başarmıştır. Ne yazık ki bu model kullanıcılarından bazıları diğerleri kadar memnun olamamakta ve bazı sorunlar ile modelde karşılaşabilmektedir. Bu problemlerin başında iPhone7 ekran esnemesi sorunu gelmektedir.

Genel olarak şikayet forumlarında da karşımıza çıkabilmekte olan ekran esnemesi sorunu birçok faktörden dolayı meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar arasında özellikle cep telefon sim kart yuvalarında meydana gelen değişimlerin yol açması konusu rövanşta olmaktadır. Sim kart yuvaları için eski sim kartların kesilmesi gerekmektedir. İPhone7 modeli de eski sim kartları kabul etmediğinden kesilmesi gerekmekte ve kesilen sim kartlarının ekran esnemesine neden olduğu yapılan tespitler ile ortaya konulmuştur.

iPhone7 Ekran Esnemesi Sorunu Çözümü

iPhone7 modellerinde karşılaşılan ekran esnemesi sorunu için alternatif bir çözümden ziyade teknik servisten yararlanılması kesin bir çözüm sunmaktadır. Bu amaçla teknik servislere bu sorun ile karşılaşıldığı huşularda başvurulabilir ve problemin kaynağı tespit edilmesinden sonra telefon değişimi hizmetinden yararlanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi