iPhone7 Ekran Kararması Sorunu ve Çözümü

Paylaş
 

Dünyanın özellikle son zamanlarda en çok satış potansiyelini yakalamış olan akıllı telefon markalarından birisi olan iPhone, özellikle en son çıkarmış olduğu iPhone7 ile çok daha fazla bir kitle tarafından tutulmuş ve satın alınması tercih edilmiştir. Bu derece ilgi çeken bir modelde oluşan arıza ve sorunların hızlı bir şekilde yayılması da bu durumda kaçınılmaz olmuştur.

Apple firmasının amiral gemisi olarak geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü iPhone7, beraberinde de bazı sorunlar ile gelmiştir. Sosyal medyada ve forum sitelerinde paylaşılan bu sorunlardan bir tanesi de ekran kararması problemi olmaktadır. Genel olarak dünyanın farklı yerlerinden birçok kullanıcı tarafından şikayet edilen bu sorunun kaynağı birden fazla olmaktadır.

iPhone7 Ekran Kararması Sorunu

iPhone7 modellerinde son zamanlarda sıkça artmaya başlayan ekran kararması sorunlarının nedenlerine göz atacak olursak ilk olarak olma olasılığı daha yüksek olan orijinal olmayan kırılmaz cam ve filmlerin cihazlarda kullanılması olmaktadır. Genel olarak iPhone modelleri için satılan kırılmaz cam ve filmlerin güvenilir olmayan alanlardan alınmasından dolayı bazı uyumsuzluk problemleri gün yüzüne çıkabilmektedir. Bu amaçla orijinal olarak iPhone7 için geliştirilen materyallerin alınması önemli olmaktadır.

Yine ekran kararması sorunu cihazın kendisinden de kaynaklanıyor olabilir. Cihaz üzerinde bulunan sensörün zarar görmesi ya da deforme olmasından dolayı da ekranın kararması sorunu gün yüzüne çıkabilmektedir.

 

iPhone7 Ekran Kararması Sorunu Çözümü

iPhone7 modellerinde meydana gelen ekran kararması sorununun çözümü, sorunun kaynağı ile alakalı olmaktadır. Genel olarak aramalar sırasında ekranın kararması ve açılamaması durumunda kırılamaz cam ya da film uyuşmazlığı söz konusu olmakta ve bu durumda uygun bir materyal seçimi gerekmektedir. Yine cihazdan kaynaklanmakta olan bu sorunun çözümünde bir uzmandan yardım almak gerekmekte ve bunun için teknik servise danışmak uygun olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM