Kamera Sistemi Ekipmanları

Paylaş
 

Günümüzde birçok insan suç unsuru teşkil eden olaylar neticesinde güvenliğinden şüphe etmekte, bununla beraber de birçok güvenlik sağlayıcı unsurlardan yararlanmaktadır. Bunlar alarm sistemleri, kamera sistemleri gibi sistemler olarak göz önüne çıkmaktadır.

Evlerde, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve bunun gibi özel ve kamusal birçok alanda kullanılmakta olan kamera sistemi insanların güvenliğini sağlamak konusunda büyük önem taşımaktadır. Kamera sistemi kurmak isteyen bir kişinin, sistemdeki ekipmanları da tanıması gerekmektedir. Bir kamera sisteminin ilk ekipmanı, sistemden de anlaşılacağı gibi kameradır. Bu kameralar iç ve dış mekanlar, ortam koşulları gibi etmenlere göre farklılık göstermekle beraber, kalitelerine göre de değişim gösterebilmektedir. Görüntü alınmak istenen stratejik noktalara yerleştirilmektedir. Bunun yanı sıra kamera sisteminde mutlaka en az bir tane bulunması gereken ekipmanlardan birisi de dome kameralardır. Bu kameralar estetik açıdan mekanın bütün açılarını görmeye yarayan kameralardır. Bunun yanı sıra standart kameralarda olduğu gibi dome kameraların da gece görüşü özelliğine sahip olan ve standart olan iki özelliği bulunmaktadır. Dome kameraların biraz daha geliştirilmiş hali olan speed dome kameralar da, standart kameralardan farklı olarak zoom, 360 derece yatay ve 90 derece dikey dönüş açısı sayesinde tüm mekanın her alanını görmeyi sağlamaktadır. Ayrıca speed dome kameraların harekete odaklanma özelliği de vardır. Hareketi takip ederek, herhangi bir suç teşkilinde yakalama özelliği bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra kamera sistemleri ekipmanları arasında bir de DVR kartı ya da DVR cihazı bulunmaktadır. Bu kart bilgisayara monte edilerek görüntü kaydeder ya da cihazı ile bilgisayardan bağımsız olarak kayıt yapmaktadır. Kamera sistemi fiyatları son zamanlarda sıkça kullanılıyor olmasından dolayı oldukça da uygun olarak hizmete sunulmaktadır.

 

Kamera Sistemi Ekipmanları
Oyla

Bir önceki yazımız olan Instagram Otomatik Paylaşım başlıklı makalemizde instagram otomatik paylaşım, instagram otomatik paylaşım sistemi ve instagram paylaşım sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor