Kamerası iyi olan Telefon Modelleri

Paylaş
 

 

 

Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde artık çoğu metaryali tek bir alanda toplamak mümkün. Artık cep telefonları sayesinde hesap makinesi, not defteri, mp3 çalar gibi pek çok yer kaplayan cihaz birarada.

 

Özellikle de oldukça yer kaplayan fotoğraf makineleri ve video makineleri ilk sırayı alıyor. Üstelik daima yanımızda olan telefonlarda ki bu özellik sayesinde dilediğiniz zaman izleyebilir yada başka bir dijital ortama aktarma yapabilirsiniz. Ayrıca telefonlarda ki bu özellik sayesin de hiç bir zaman fotoğraf veya video makinenizi yanınızda taşımanıza gerek yok. Yani anlıyacağınız hiç bir güzel anınızı kaçırmayacaksınız. Bir diğer avantajı ise dilediğiniz an fotoğrafları çıkartabilirsiniz. İşin en güzel yanı ise telefonlara indirilebilen pek çok program sayesinde ister çektiğiniz an ister iseniz daha sonra fotoğraflarınızı düzeltebilirsiniz. Yada hiç uğraşmadan fotoğrafı çektiğiniz an düzeltebilen ışığı ve konstratını ayarlama özelliği olan programlar sayesinde daha profosyonel fotograflar çekmek mümkün. Biraz daha farklı çekimler içinde oldukça yardımcı olucaktır. Eğer geçmişe özlem duyuyorsanız siyah beyaz yada suluboya etkisini vermek istiyorsanız yapabilirsiniz. Ayrıca daha pek çok alternatif sunuyor.

 

Pek çok özellik bakımından Samsung modelleri oldukça idealdir. Firmanın sunduğu tamir kolaylığı, yedek parça bulma kolaylığı ile en çok tercih edilenler listesinde ilk sırayı Samsung alıyor. Ancak kamera ve fotograf çekimi daha iyi olan telefon modeli ne diye sorarsanız kesinlikle Htc derim. Diğer modellerle nazaran kamera megapikseli aynı olsa dahi çözünürlüğü çok daha yüksektir. Örneğin Samsung markasındaki 8 megapiksel bile Htc markasının 5 megapikseli ile karşılaştırıldığında Htc markasinda ki görüntü kalitesi anında göz ile fark edilecektir. Ayrıca çektiğiniz fotoğrafları yaklaştırdığınızda görüntü de her hangi bir bozukluk olmayacaktır. Hemen arkasından da Sony Xperia modelleri geliyor. Bu konuda. Kendini kanıtlayan Sony markası telefonlarına megapiksel yerine ultrapixel kullanıyor. Yani 4 ultrapixel dediğinde bu 20 megapiksele eşit demektir. Ayrıca küçuk bir öneri telefon alırken kamerasını daha iyi anlayabilmek için elinizi hareket ettirirken çekin. Böylelikle fotoğrafta dağılma olup olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz.

 

Kamerası iyi olan Telefon Modelleri
Oyla

Bir önceki yazımız olan 700 TL'lik Akıllı Telefon Önerileri başlıklı makalemizde 700 liraya iyi bir telefon, 700 tl lik akıllı telefon ve 700 tl lik akıllı telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM