LG G3 Wifi sorunu çözümü

Paylaş
 

LG her ne kadar sürekli olarak kendini yenileyen bir firma olsa da her markada olduğu gibi LG firmasına ait telefon modellerinde bir takım kronik ve kronik olmayan problemler baş göstermektedir. Mesela ben şuan Huawei GT3 yani Honor 5C kullanıyorum ve gayet de memnunum, iOS tadına Android deneyimi yaşıyorum. Ancak bundan önceki telefonum olan LG L70+ ile sürekli olarak şebeke sorunu yaşıyordum. Bazı zamanlar da güneşin aşırı parlak olduğu zamanlarda ekranı göremem sorunu yaşayabiliyordum. LG G3 de bu tür problemler yaşayan selef modellerden bir tanesi ve eklemek gerekirse G2’den sonra en çok satış yapan ve insanların ilgisine maruz kalan model bence bu.

LG G3 Wifi sorunu çözümü

Şayet siz de bir LG marka telefon kullanıyor iseniz diğer marka ve modellerde olduğu gibi sizlerin de telefonunda birtakım problemler meydana gelebilir. Örnek vermek gerekirse LG G3’te birçok problem olsa da bunun en çok meydana geleni WiFi sorunudur. Bu sorun sebebi ile telefonunuz WiFi ağını görmüyor ya da hali hazırda var olan ağa bağlanamıyor.

Eğer siz de WiFi ağına bağlanmakta zorlanıyor iseniz telefonunuzu önce bir kapatın. Daha sonra ise cihazınızı açın ve bağlanmış olduğunuz WiFi ağını unutun. Yani cihazınız ile ağ arasındaki bütün irtibatı koparın. Bundan sonra ise tekrar ağa bağlanın. Yazılımsal ya da donanımsal olarak bir problem yaşamadığınız sürece bu işlemi yaparak WiFi probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bununla beraber LG G3’te baş gösteren diğer problemler ise kapanıp açılma sorun olan bootloop sorunu, aşırı ısı artışı problemi,  performans konusunda düşüş, Bluetooth problemi, pil konusunda problem, ses ve hoparlör problemi, kamera performansında meydana gelen düşüş, LED’in bozulması gibi daha başka sorunlar da var.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM