LG G5 Dokunmatik Ekran Sorunu Çözümü

Paylaş
 

Son yıllarda gelişen akıllı teknolojiye hızlı ayak uydurarak ortaya birbirinden kaliteli modeller çıkarmış olan LG, özellikle G5 markası ile birçok akıllı telefon kullanıcısının gönlüne taht kurmuş durumdadır. Bu denli geniş bir satış hacmine ulaşmış olan modelde sorunların daha hızlı tartışılması da kaçınılmaz bir durum haline gelmiştir.

G5 modelinde görülen en belirgin problemlerden birisi olan dokunmatik ekran sorunu kapsamında dokunmatik bazı durumlarda tutukluk yapabilmekte ve bazen de tamamıyla donabilmektedir. Bu durumdan ötürü kullanışlı bir telefon idaresi sağlanamadığından dolayı kimi zaman can sıkıcı bir hal alabilmektedir.

LG G5 Dokunmatik Ekran Sorunu

LG markasının son zamanlarda büyük satış oranlarına erişmiş olan G5 modeli dünyanın dört bir yanından birçok kullanıcı tarafından tercih edilmiş bir ürün olmaktadır. Bu denli çok tutulan bir üründe meydana gelen hataların ise çabuk yayılması elbette beklenen bir olay olmaktadır. G5 modelinde meydana gelen en belirgin sorunlardan birisi olan dokunmatik ekran sorunu, telefon kullanımında büyük bir aksaklığa yol açtığı için kullanıcıları tarafından hoş karşılanmamıştır.

Genel olarak G5 modelinde ortaya çıkan dokunmatik ekran sorununun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bazı nedenler cihazdan kaynaklı olabileceği gibi bazıları ise kullanılan telefon kılıf ya da kapları ile alakalı olabilmektedir.

LG G5 Dokunmatik Ekran Sorunu Çözümü

G5 kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunların başında gelen dokunmatik ekran sorununun neden kaynaklandığının çözülmesi ile farklı uygulamalarda bulunulabilir. Özellikle telefon kılıfları ya da kaplarından dolayı genel olarak dokunmatik ekranlarda beliren çözümlerin tespiti daha kolay ve çözümü çok basit olmaktadır. Aksi taktirde cihazdan dolayı görülen sorunların çözümü için kullanıcıların teknik servise gitmeleri gerekmekte ve burada kapsamlı bir tamir işlemine tabi tutulması gerekebilmektedir.

LG G5 Dokunmatik Ekran Sorunu Çözümü
Oyla

Bir önceki yazımız olan iPhone7 Dokunmatik Algılamıyor Sorunu ve Çözümü başlıklı makalemizde iphone 7 dokunmatik bazen çalışmıyor, iphone 7 dokunmatik sorunu çözümü ve iPhone7 Dokunmatik Algılamıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM