LG G5 Ghost Screen Sorunu

Paylaş
 

Dünyanın ilk modüler telefonu olma özelliğine sahip olan LG G5, bu modelin tasarımında biraz daha farklı bir yol izlemiş olup bu sayede kendisine geniş bir müşteri kitlesi yakalamayı başarmıştır. Genel olarak LG modellerinin arkasında bulunan tuşlar bu modelde bozulmuş olup, G5 modelinde çelik bir kasa aynı zamanda kullanılmıştır.

Ekran olarak daima başarılı bir üretimi daima gerçekleştirmekte olan LG, G5 modelinde 5,3 inç boyutunda ve 1440 * 2560 çözünürlüğünde bir LCD ekranı kullanmıştır. Yine LG, G5 modellinin yonga setinde Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisini kullanmıştır. Bu derece muhteşem özelliklere sahip olan LG’nin amiral gemisi G5 modelinde Ghost Screen olarak tabir edilen bir sorun ortaya çıkmıştır.

Ghost Screen Nedir?

İngilizce literatüründe hayalet ekran anlamına gelmekte olan ghost screen, G5 modeli kullanıcıları için bir problem konumuna gelmiş durumdadır. Genel olarak her ne kadar hayalet ekran olarak da tabir edilse de bir başka deyiş ile ekran yanması anlamına da gelmektedir.

Ghost screen sorunu genel olarak telefonun uzun süreli olarak kullanmasından sonra ısınmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sorun, G5 modelinin ekranının şeffaflaşmasını ve kullanılamaz bir hale gelmesine neden olduğundan ötürü istenmeyecek derecede sıkıntı teşkil eden bir sorun olmaktadır.

Ghost Screen Sorunu Çözümü

G5 kullanıcılarının başına dert olmuş olan Ghost Screen, cihazın kendisi ile alakalı bir durum olmakta ve bu yüzden fabrika hatası olarak LG firması tarafından kabul edilmektedir. Bu amaçla bu sorun ile karşılaşan kişilerin dışarıdan hiçbir müdahale yapmaksızın direk olarak servise kanıtları ile birlikte gitmesi gerekmekte ve bu durumda LG tarafından değişim işleminin yapılmasını talep etme hakkına sahip olmaktadır.

LG G5 Ghost Screen Sorunu
Oyla

Bir önceki yazımız olan Huawei P9 Görüntülü Arama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde görüntülü arama ayarları vodafone, görüntülü konuşma nasıl yapılır avea ve turkcell görüntülü arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
takipçi satın al instagram