Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
MacBook cihazlara yeni teknoloji
16 Mart 2016
Güncel Haberler

MacBook cihazlara yeni teknoloji

MacBook Yenileniyor İntel’in Micron ile ortaklaşa olarak senelerdir üzerinde çalıştığı 3D XPoint bellek teknolojisi geçtiğimiz sene resmi bir açıklama ile kesinleşmişti....

MacBook Yenileniyor

İntel’in Micron ile ortaklaşa olarak senelerdir üzerinde çalıştığı 3D XPoint bellek teknolojisi geçtiğimiz sene resmi bir açıklama ile kesinleşmişti. Bu teknolojinin  Optane markası ile ilk kez yüzünü göstermesine günler kalmışken Macbook’lar ciddi bir değişim ile karşı karşıya kalmış durumda. Macbook sisteminde Intel Optane SSD’lere yer vermenin söz konusu olduğu şu günlerde tam olarak hangi değişikliklerin yapılacağı ise resmi bir açıklama ile kesinleşmiş değil.

3D Xpoint teknolojisini kullanan İntel’in Optane markası, normal SSD’lere göre oldukça hızlı ve güçlü bir performans sunuyor. 3D Xpoint teknolojisinin kullanıldığı bu yeni SSD’ler transistör içermeyecek şekilde tasarlanmış bu da SSD performansını küçük verilerin okunması ve aynı zamanda yazılmasında da oldukça yüksek bir performans sağlıyor.

MacBook Cihazlara Uyumluluk Da Var

Mac book için asıl önemli olan gelişme ise Optane’in NVMe uyumlu olduğunun San Jose’de olan OCP US Summit esnasında yapılan bir açıklamada belirtilmesi. Çoğu Mac hali hazırda NVMe tabanlı sürücüler kullanmakta ama Optane’in de NVMe uyumlu olması sonucu ile bu sistemin Macbook’larda rahatlıkla kullanılabileceği de anlaşıldı. Macbook’larda Intel Optane SSD’lere yer verilmesi ile birlikte ciddi hız avantajı sağlanmış olacak.

Şu an için resmi derecede bir açıklama bulunmasa da Apple’ın Macbook modelleri ve diğer cihazlarında her zaman en üst kaliteyi ve performansı seçeceği bilindiği için neredeyse bu durum kesin olarak düşünülüyor. Bu sistem Mac book modemacbookllerine sadece performans değil ciddi anlamda satış avantajı da sağlayıp öneri listelerinde ilk sırada yer almasını sağlayacak gibi görünüyor.

Apple tarafından Macbook modelleri üzerinden sürülecek olan bu Intel Optane SSD’ler sayesinde çok hızlı ve yüksek performanslı bir kullanım fırsatı doğacak. Bu yüksek performans ve hıza karşılık oldukça yüksek fiyatlarla alıcı bulması beklenen Apple Macbook modellerinin, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi öngörülüyor. Intel Optane SSD’ler ilk olarak piyasaya çıktığında Apple’dan da resmi bir açıklama ve belirli bir yaklaşım bekleniyor. Apple Macbook modellerinin bu teknolojiye uyumlu olduğunun bilinmesi de entegrasyonu kolaylaştıracak ve yüksek hızda veri transferi yapan Mac modellerinin olmasını sağlayacak.

 

MacBook cihazlara yeni teknoloji
Oyla

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi

evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor