Meizu M6 Alınır mı ?

Paylaş
 

Meizu , ülkemizde yeni yeni tanınan firma hala tüketiciler için çok yeni ve akıllarda soru işareti bırakan bir markadır . Fiyat & Performans odaklı telefonlarıyla tanınan Meizu , yüksek kalite ve avantajlı donanımlarıyla kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı. Çin menşeli üretici Meizu , son yıllarda Xiaomi , Huawei gibi üreticilerin pazarlarda bir çok pay edindiğini görünce kendisi de yurt içinde ki satış politikasından , global olarak satış yapmayı hedef oluşturarak Dünya’ya açılmaya başladı.

Meizu ülkesinde yani Çin Halk Cumhuriyet’inde oldukça popüler ve uygun fiyatlı üretim yapması nedeniyle büyük bir kitlesi olan bir markadır. Ülkemizde artan fiyatlar nedeniyle uygun fiyatlı telefon arayan tüketiciler için Meizu biçilmiş kaftandır.

Meizu M6 Alınır mı ?

Meizu M6 modeli ile fiyat & performans odaklı serisine bir yenisini daha ekledi. Uygun fiyatlı bir akıllı telefona ihtiyacınız varsa Meizu M6 gibi bir cihazı es geçmemeniz gerekiyor. Meizu ilk olarak yüksek kaliteli kasa yapısıyla dikkat çekiyor. Altın ve Siyah renkleriyle piyasa’da bulunan M6 aldığı yorumlara bakıldığında ve tüketicilerin testleri karşısında beklentileri yerine getiren bir cihaz olmayı başarmış.

Meizu M6‘nın donanım detaylarına baktığımız zaman 3 GB Ram , 32 GB Depolama Kapasitesi , 1.5 GHZ İşlemci gücü ile geldiğini görüyoruz. Donanım seviyesi olarak gayet yeterli olan M6 , özellikle internette gezmeyi seven sosyal medya ile telefonda gününü geçiren kişiler için tam ideal bir akıllı telefon olmuş.

En önemli detaylardan birisi ise batarya performansı bir akıllı telefon tercih ederken önemli olarak üzerinde durulması gereken konuların neredeyse başında geliyor. Yüksek internet kullanımı dolayısıyla ve Türkiye’de ki mobil hatların şebeke olarak zayıf kalmasından dolayı genelde akıllı telefonlar şebeke ararken çok güç tüketiyorlar bu sebeple de mobil web kullanımında büyük bir güç tüketimi ortaya çıkıyor. Meizu M6’nın batarya performansı ise bir günü rahatlıkla çıkarabilecek kapasitede sunulmuş durumda. 3070 Mah kapasiteli pili gayet yeterli gözüküyor.

Son olarak ekleyebileceğimiz notlara bakarsak fazla bir şekilde telefon ile uğraşmıyorum genel de 3-5 saat aralığında sosyal medya gezintisi , bir gün içeresinde ise telefon görüşmeleri ve mesajlaşma uygulamalarını kullanmak için ideal bir telefon olduğunu rahatlıkla belirtebilirim. Meizu M6’nın şuana kadar herhangi bir kronik sorununa rastlanmış değil.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bunlar da ilginizi çekebilir

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM